Aktualizacja: 13.12.2024 13:31 Publikacja: 30.06.2022 21:09
Foto: Mat.prasowe
Elon Musk powiedział, że jeśli ktoś nie chce wracać pracować do biur Tesli, to niech znajdzie inne zatrudnienie. Z kolei szef Airbnb Brian Chesky stwierdził, że biuro to anachroniczna forma z epoki przedcyfrowej i w jego firmie już wszyscy będą mogli pracować zdalnie. Kto ma rację?
Myślę, że zarówno Elon Musk, jak i Brian Chesky chcą dobrze dla swoich firm i nie posądzałabym jednego ani drugiego, że wybierają model pracy, bo nie chcą komfortowych warunków dla swoich pracowników. Po prostu założyli, że ich pracownicy akurat w takich warunkach będą pracować najlepiej i przynosić jak najlepsze efekty. Trudno krytykować taki czy inny wybór, akurat obie firmy są z USA, a Skanska jako deweloper jest obecna na tym rynku, więc bardzo mocno śledzimy także tamtejsze trendy biurowe.
Mniej biurek, więcej miejsc do spotkań, do telekonferencji i do pracy kreatywnej. Biura, choć się zmieniają, będą potrzebne. A polskie biurowce to ekstraklasa.
Obligacje deweloperów zapewniają oprocentowanie wyższe niż poprawiająca się powoli oferta lokat – a co z ryzykiem?
Dobrze skomunikowane, posiadające „duszę”, z potencjałem mixed-use – to atuty działek po prawej stronie Wisły.
Fundusz zebrał 3,5 miliarda dolarów. Na celowniku mieszkaniówka, magazyny i biura.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
W stolicy powstaje najmniej biur od ponad dekady – podaje Walter Herz. Czynsze za najlepsze powierzchnie rosną.
Od 12 grudnia można składać wnioski o dotacje w ramach programu "Czyste Powietrze dla powodzian" - przekazał Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Ustawy mieszkaniowe – polaryzujące i rozgrzebane. Te o uwolnieniu gruntów, regulacji krótkiego najmu, REIT-ach – bardziej lub mniej zasygnalizowane. A to nie wszystkie otwarte fronty. Jaki jest bilans po 12 miesiącach?
Kupujący wstrzymywali się z transakcjami, sprzedający próbowali grać na czas, utrzymując ceny na wysokim poziomie.
Hale w województwie łódzkim chcą wynajmować firmy produkcyjne, logistyczne i handlowe. Popyt w porównaniu z analogicznym okresem ub.r. wzrósł aż o 72,5 proc.
Informacje z portali internetowych potwierdzające rezerwację czy zawierające opinię najemcy to dopuszczalne i wiarygodne dowody, że w bloku są mieszkania wynajmowane krótkoterminowo.
Przydałoby się więcej spotkań z ekspertami i powołanie stałych grup roboczych dotyczących np. prawa budowlanego oraz ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym – ocenia ekspert Komitetu ds. Nieruchomości Krajowej Izby Gospodarczej.
Trzy wyzwania podatkowe. Rynek czeka na rozstrzygnięcia.
Rząd zapowiada, że w pierwszym kwartale 2025 roku przedstawi kompleksowy program mieszkaniowy. Minister rozwoju Krzysztof Paszyk potwierdził, że program obejmie różnorodne formy wsparcia, od budownictwa komunalnego po własnościowe, jednak szczegóły wciąż są przedmiotem negocjacji.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas