- Taka certyfikacja to nowość. Nasza firma, jako jedna z pierwszych firm deweloperskich w Europie, przystąpiła do prac nad certyfikacją w tym systemie – podkreślają przedstawiciele Ghelamco. - Prowadzona przez nas pilotażowa wersja certyfikacji była podstawą do ostatecznego ustalenia jej formuły w wersji WELL v2 Core.
Uzyskana przez Warsaw UNIT punktacja otwiera drogę do otrzymania końcowej certyfikacji na najwyższym możliwym poziomie. Za wsparcie firmy i koordynację certyfikacji WELL dla budynku odpowiada firma SWECO. - WELL Building Standard to wielokryterialny system certyfikacji budynków, który skupia się na komforcie przebywających w nich osób. Bierze pod uwagę przede wszystkim te parametry, które mają wpływ na zdrowie i dobre samopoczucie użytkowników obiektów – tłumaczą przedstawiciele dewelopera.
Z kolei WELL v2 to rozwinięcie WELL v1, czerpiące z doświadczeń użytkowników i praktyków, a także wiedzy naukowców i ekspertów z dziedziny zdrowia i budownictwa z całego świata. W procesie certyfikacji pod uwagę bierze się dziesięć kategorii: powietrze, woda, odżywianie, światło, ruch, komfort termiczny, akustyka, materiały, umysł i społeczność.
Warsaw UNIT to budynek naszpikowany nowoczesnymi technologiami. Użytkownicy mogą korzystać m.in. z aplikacji mobilnej, która umożliwia m.in. dostęp do biura przy pomocy smartfonu oraz zapraszanie gości. W sytuacji zagrożenia epidemicznego aplikacja poinformuje użytkowników o tym, czy budynek działa w tzw. trybie pandemii.
W budynku zastosowano rozwiązania, które ograniczają rozprzestrzenianie się wirusów i bakterii. - W trybie pandemii system klimatyzacji może pracować wyłącznie z wykorzystaniem powietrza świeżego. W windach i systemach wentylacji zainstalowano lampy UV, które dezynfekują ich przestrzeń – przypomina deweloper.