Aktualizacja: 13.05.2016 17:00 Publikacja: 13.05.2016 17:00
Foto: mat. inwestora
Pierwsi najemcy rozpoczęli już działalność w odnowionym obiekcie, który nosi nazwę Galeria Zaspa. Centrum ma ponad 8,8 tys. mkw. Jest tam 40 sklepów i punktów usługowych. – Rynek powierzchni handlowych w Polsce jest w dużym stopniu nasycony, dlatego odświeżanie centrów starszej generacji ma ogromny potencjał – mówi Marcin Juszczyk z Capital Park.
Przebudowa centrum objęła wzmocnienie konstrukcji oraz modernizację wnętrz i elewacji obiektu, a także całkowitą zmianę układu komunikacyjnego wewnątrz budynku. Obiekt został przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Do dyspozycji klientów jest parking na 215 miejsc postojowych oraz stojaki na rowery. Można także skorzystać m.in. z usług krawieckich, pralni, punktu dorabiania kluczy, salonu fotograficznego.
Niewykończone mieszkanie z rynku wtórnego może być droższe niż u dewelopera. Za co zgarnie premię sprzedający?
Starsze budynki mogą bez problemu konkurować z nowoczesnymi, jeśli są w świetnych lokalizacjach i się w nie odpowiednio inwestuje – mówi Artur Apostoł, dyrektor zarządzający Globalworth Poland.
Deweloperzy mają różne strategie pozyskiwania terenów inwestycyjnych. Kto i co ma w banku ziemi?
Murowane ściany wewnętrzne, których nie da się zdemontować i znów postawić, nie liczą się do powierzchni użytkowej.
Obecnie klienci mogą sprawdzić opony niczym smartfony, mając dostęp do wnikliwych testów opon, co pozwala im porównywać i analizować konkretne modele i ich parametry w różnych warunkach.
W przypadku naruszenia umowy deweloperskiej nabywcy mają do dyspozycji szereg środków prawnych. Kluczowe jest jednak podejmowanie działań w odpowiedniej kolejności i zgodnie z obowiązującymi przepisami.
Zielone Orły „Rzeczpospolitej” to nagroda dla tych, którzy chcą dbać o czyste środowisko i zieloną transformację na różnych poziomach – na poziomie gospodarczym, samorządowym, organizacji pozarządowych – mówił Michał Szułdrzyński, redaktor naczelny „Rzeczpospolitej”, podczas rozdania nagród dla najbardziej zasłużonych w obszarze ekologii osób, organizacji i firm.
Deweloperzy mają różne strategie pozyskiwania terenów inwestycyjnych. Kto i co ma w banku ziemi?
Biuro przestało być tylko miejscem pracy. To ważne narzędzie HR służące przyciąganiu talentów. Pracownicy doceniają dobry adres i dobrą komunikację. W siłę rosną elastyczne powierzchnie.
Park handlowy przy ul. Polickiej w Szczecinie już działa. To największy obiekt tego typu w portfelu Trei Real Estate Poland.
Nie patrzyłbym na ustawę jako coś, co trzeba zrobić w konkretnym czasie, by coś złapać. Zawsze znajdzie się segment rynku, który będzie zniżkował, i taki, który będzie na fali – mówi Jakub Pacholec, członek zarządu Mount TFI.
Wliczając sprzedany właśnie biurowiec, księgowa wartość aktywów na sprzedaż, głównie w przyszłym roku, to prawie 1,6 mld zł.
Notowany na Catalyst deweloper, spółka Ghelamco, zawarł umowę sprzedaży mającego prawie 59 tys. mkw. powierzchni do najmu biurowca Warsaw UNIT przy rondzie Daszyńskiego. Nabywcą jest szwedzka spółka Eastnine AB. To największa transakcja na rynku biurowym w Europie.
Zasoby w Polsce są relatywnie młode, ale i nasz rynek mierzy się z ryzykami związanymi ze starzeniem się budynków.
Działkę o powierzchni niemal 30 tys. mkw. w Toruniu kupiła Grupa RWS. Powstanie tam regionalny park handlowy.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas