Aktualizacja: 03.03.2017 08:26 Publikacja: 03.03.2017 08:21
Jak wskazała rzecznik, od czerwca 2016 r. w ramach realizacji programu Mieszkanie plus wypracowano model inwestycji funduszu oraz elastyczną formułę współpracy z samorządami. Ponadto, podpisano listy intencyjne z 64 gminami oraz ze spółkami z udziałem Skarbu Państwa, m.in. z Agencją Mienia Wojskowego, Polskim Holdingiem Obronnym oraz Regionalnym Funduszem Gospodarczym S.A. w Częstochowie.
"Na mocy tych porozumień BGK Nieruchomości dysponuje już niemal 450 ha gruntów wstępnie wytypowanych pod budowę mieszkań" - poinformowała rzecznik. BGKN szacuje, że na działkach może powstać do 60 tys. lokali mieszkalnych.
Park logistyczny w sąsiedztwie warszawskiego lotniska zaoferuje 11 tys. mkw. powierzchni. Obiekt ma być gotowy w lecie tego roku.
Mieszkania na przedmieściach są nawet o kilkadziesiąt procent tańsze niż w centrach. Ale są tacy, którzy z nich wracają.
Jest bardzo duża szansa, że jedna lub dwie platformy PRS zostaną kupione w tym roku przez core'owy kapitał – przewiduje Michał Witkowski, dyrektor działu living services w Colliers.
Na rynku najmu pojawiają się oferty nieumeblowanych mieszkań. Są tańsze o 10–20 proc. Kto szuka pustych lokali?
Łatwy w obsłudze, bezpieczny, uniwersalny. Taki powinien być dobry program księgowy i tym właśnie charakteryzuje się Mała Księgowość. Od wystawiania faktur, przez rozliczanie podatków i składek, po zarządzanie magazynem – wszystkie te zadania znacznie ułatwia nasz program.
Cięcia w połowie roku pozwolą deweloperom obronić marże – ocenia topowy analityk. BM Pekao liczy na mocne cięcie.
Dobry program księgowy to podstawa funkcjonowania biura rachunkowego. Jego podstawowym zadaniem jej ułatwienie i przyspieszenie pracy księgowych. Dzięki temu, że program wykonuje podstawowe, powtarzalne zadania, profesjonaliści mogą się skupić na bardziej skomplikowanych zadaniach, lub zaoferować swoje usługi większej liczbie klientów.
Najemcy mieszkań na osiedlach PFR Nieruchomości będą je mogli wykupić na preferencyjnych warunkach. Ofertę ma dostać ponad 2,8 tys. rodzin.
Najemcy mieszkań w ramach rynkowej części programu Mieszkanie Plus, będą mogli stać się ich właścicielami na lepszych niż dotychczas zasadach - ogłosiło Ministerstwo Rozwoju.
Resort rozwoju zapowiada, że najemcy lokali z niesławnego programu dostaną oferty preferencyjnego wykupu.
Nawet milion mieszkań „z plusem” do 2030 roku zapowiadało PiS przed poprzednimi wyborami. Teraz ogłasza wygaszenie sztandarowego programu, który zakończył się spektakularną klęską. Jednocześnie padają kolejne obietnice, które podaży mieszkań jednak nie zwiększą.
Minister Piotr Uściński postawił w zakład swoją roczne uposażenie ministra przeciwko obietnicy opozycji wprowadzenie kredytu mieszkaniowego zero procent.
Czynsze i kaucje za lokale na osiedlach Funduszu Mieszkań dla Rozwoju nie będą waloryzowane o wskaźnik inflacji przez trzy lata. Średnia oszczędność dla najemcy to ponad 5 tys. zł.
W budynku na granicy Ochoty i Śródmieścia w Warszawie znajdzie się ok. 400 mieszkań na wynajem.
Broń Boże, nie regulujmy cen mieszkań. Bo skończy się jak z węglem. Rozwiązaniem powinno być zwiększenie podaży mieszkań – przede wszystkim pod długoterminowy wynajem.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas