Przewodnik oceanarium Krzysztof Pętlak jak co dzień oprowadzał grupę pasjonatów życia podwodnego. Jak zwykle trochę dłużej zatrzymał się przy akwarium z narodzonym niedawno rekinem rafowym, który ciągle budzi wielkie zainteresowanie i sympatię zwiedzających. Jakież było jego zdziwienie gdy jedno z oprowadzanych dzieci pokazało, że w akwarium znajdują się nie jeden, a dwa rekiny rafowe.
Kolejny rekin rafowy pojawił się na świecie bez świadków, we wczesnych godzinach rannych.
Od rozpoczęcia wystawy odwiedzający mogli podziwiać cztery podświetlone kapsuły jajowe, w których pływały maleństwa. Oba wyklute rekinki mają się dobrze, oglądać je będzie można jeszcze do wiosny tego roku. Z pozostałych dwóch kapsuł jajowych, w najbliższym czasie wyklują się kolejne rekiny rafowe.
Kapsuły rekina rafowego pochodzą z Indonezji, gdzie rekiny żyją na wolności. W środowisku naturalnym samica rekina rafowego składa kapsuły jajowe, pozostawiając je bez opieki. Selekcja silniejszych osobników jest „w rękach” natury. W kapsule rekin znajduje wraz z jajkiem, z którego czerpie pokarm. Dojrzewanie rekina rafowego trwa od 7 do 11 tygodni po czym osobnik wykluwa się i zaczyna samodzielne życie. Jak każdy rekin, rekin rafowy jest drapieżnikiem i żywi się rybami. Żeruje w nocy, wtedy też zauważamy jego największą aktywność. W środowisku naturalnym jest narażony na niebezpieczeństwo ze strony innych drapieżników, dlatego w oceanarium w Blue City oddzielono kapsuły jajowe od innych ryb i stworzono warunki zbliżone do naturalnych. Rekin rafowy w momencie wyklucia ma około 20 cm i jest pokryty czarno-białymi pręgami. Osobniki dorosłe osiągają wielkość do 120 cm i z wiekiem zmieniają barwę.