Samsung Galaxy Round z wygiętym ekranem

Pierwszy na świecie telefon komórkowy — Galaxy Round z wygiętym ekranem to raczej demonstracja możliwości Samsunga, niż przydatne rozwiązanie techniczne.

Aktualizacja: 10.10.2013 15:23 Publikacja: 10.10.2013 14:59

Samsung Galaxy Round z wygiętym ekranem

Foto: Samsung

Urządzenie wyposażono w ekran o przekątnej 5,7 cala wykonany w technologii AMOLED. Podobnie jak inne tej klasy smartfony oferuje rozdzielczość Full HD. Jednak jego najważniejszą cechą jest lekkie wygięcie — boki znajdują się nieco wyżej, niż środkowa część wyświetlacza. Podobnie wygięta jest obudowa.

Koreańczycy przekonują, że ten wygięty grzbiet pozwala wygodniej trzymać to urządzenie w dłoni. Zaś wyświetlacz umożliwia obsługę aparatu jedną ręką — co rzeczywiście przy rozmiarach ekranu w innych smartfonach zaczyna być problemem. W ten sposób możemy korzystać z dość dużego wyświetlacza, przy nieco mniejszych zewnętrznych rozmiarach całego urządzenia.

Samsung wyposażył swoje dzieło w kilka gadżetów wykorzystujących zaokrągloną obudowę Galaxy Round. Na przykład przechylenie aparatu leżącego na biurku (dzięki wygiętym „plecom" wystarczy nacisnąć bok obudowy palcem) umożliwia szybki podgląd czasu, stanu baterii i powiadomień. Niektórymi funkcjami można też sterować przez wychylanie urządzenia na boki.

Galaxy Round dostępny będzie na razie tylko w Korei Płd. Jego sprzedaż ma się zacząć w czwartek. Na razie oferowany jest tylko w kolorze brązowym — z „plecami" z materiału imitującego skórę.

Decyzja o szybkim wprowadzeniu Galaxy Round do sprzedaży została zapewne sprowokowana przez konkurenta. LG zapowiedziało wcześniej rozpoczęcie sprzedaży własnego smartfona z wygiętym elastycznym wyświetlaczem w przyszłym roku. Podobnie jak to stało się z zegarkiem Galaxy Gear, również Galaxy Round miał być zapewne pierwszym tego typu urządzeniem na rynku.

Smartfon LG — jeżeli wierzyć zapowiedziom — ma mieć wyświetlacz jeszcze większy, o przekątnej 6 cali i wykonany w technologii OLED. Zamiast szklanej tafli ma on wykorzystywać elastyczny plastik, co pozwoli na swobodne wygięcie całego ekranu. Dzięki tej technologii będzie też cieńszy i lżejszy, niż tradycyjne wyświetlacze w smartfonach.

Więcej informacji o nowym gadżecie Samsunga tutaj.

Nauka
Sprawdzian z góralskiego. Czy da się jeszcze ocalić mowę Podhala?
Nauka
Szympansom bliżej do zachowań ludzi, niż nam się wydawało. Nowe wyniki badań
Materiał Partnera
Jak postrzegamy UE? Co myślimy w zależności od mediów, z których korzystamy?
Nauka
Tajny rosyjski satelita „nie jest już operacyjny”. Wywoływał spore obawy
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Nauka
Dlaczego superwulkan Yellowstone nie wybucha? Naukowcy odkryli cenną wskazówkę
Materiał Partnera
Polska ma ogromny potencjał jeśli chodzi o samochody elektryczne