Amerykański raper Puff Daddy oskarżony o gwałt na piosenkarce

Sean "Diddy" Combs, amerykański raper i producent muzyczny, znany również m.in. pod pseudonimem Puff Daddy, został oskarżony o gwałty i przemoc domową przez piosenkarkę.

Publikacja: 17.11.2023 05:54

Sean Combs i Cassie Ventura

Sean Combs i Cassie Ventura

Foto: AFP

W pozwie, z którym zapoznała się BBC, była partnerka Combsa, piosenkarka Casandra Ventura twierdzi, że była "uwięziona przez dekadę w kręgu napastowania i przemocy".

Combs zaprzecza oskarżeniom twierdząc, że piosenkarka próbuje wyłudzić od niego pieniądze.

Prawnik rapera powiedział, że oskarżenia pod adresem jego klienta są "obraźliwe i oburzające".

Piosenkarka twierdzi, że Puff Daddy krzywdził ją przez dekadę

Ventura, piosenkarka wykonująca muzykę R&B i tancerka, która występuje pod pseudonimem scenicznym Cassie twierdzi, że raper i producent muzyczny gwałcił ją i bił przez ponad 10 lat. Przemoc wobec niej miała zacząć się, gdy Cassie miała 19 lat a Combs - 37.

"Po latach w ciszy i mroku, zdecydowałam się wreszcie opowiedzieć moją historię" - napisała Cassie w wydanym w czwartek oświadczeniu.

W pozwie znajduje się wiele opisów przemocy wobec piosenkarki, jakiej miał dopuścić się Combs od momentu, gdy para poznała się w 2005 roku.

Czytaj więcej

Rap w rocku i rock w rapie. Jak hip-hop zawłaszczył muzykę rockową

Z pozwu wynika, że ​​Combs skłonił Cassie do podpisania kontraktu z jego wytwórnią płytową Bad Boy, po czym miał uzależnić ją od alkoholu i narkotyków".

W pozwie czytamy, że Combs jest sprawcą przemocy domowej, który "regularnie bił i kopał panią Venturę, podbijając jej oczy i pozostawiając na jej ciele siniaki".

W wydanym oświadczeniu Cassie zapewniła, że jest gotowa "mówić w swoim imieniu i w imieniu innych kobiet, które doświadczają przemocy i molestowania w związkach".

Prawnik rapera: Piosenkarka oskarża, bo chce pieniędzy

Prawnik Combsa, Benjamin Brafman, twierdzi tymczasem, że Ventura miała żądać od Combsa 30 mln dolarów "grożąc mu, że napisze szkodzącą mu książkę o ich związku". Combs miał się nie zgodzić na wypłatę pieniędzy. 

Według Brafmana to właśnie przez tę odmowę Ventura oskarża obecnie Combsa chcąc zniszczyć jego reputację i wymusić wypłacenie jej pieniędzy.

Z kolei prawnik Ventury, Doug Wigdor twierdzi, że Combs zaoferował jego klientce "ośmiocyfrową sumę, aby ją uciszyć i powstrzymać przed złożeniem pozwu".

Wigdor dodaje, że jego klientka nie przyjęła propozycji i "postanowiła zabrać głos w imieniu wszystkich kobiet, które cierpiały w milczeniu".

W pozwie złożonym przez Venturę czytamy też, że Combs powiedział jej, że zamierza "wysadzić w powietrze" samochód należący do rapera Kidi Cudiego - powodem była zazdrość o to, że Ventura była w związku z raperem. W tamtym czasie rzeczywiście samochód Kidi Cudiego miał wylecieć w powietrze.

Najbardziej znane piosenki Cassie to "Me & U", "Long way to go" oraz "Official Girl".

W pozwie, z którym zapoznała się BBC, była partnerka Combsa, piosenkarka Casandra Ventura twierdzi, że była "uwięziona przez dekadę w kręgu napastowania i przemocy".

Combs zaprzecza oskarżeniom twierdząc, że piosenkarka próbuje wyłudzić od niego pieniądze.

Pozostało 91% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Kup teraz
Materiał partnera
BEKSIŃSKI.LIVE 2024 – znamy pierwsze szczegóły przyszłorocznej odsłony wydarzenia
Materiał Promocyjny
Budowa farm wiatrowych i fotowoltaicznych
Muzyka popularna
Spotify’23: Polacy są muzycznymi patriotami
Muzyka popularna
HAUSER ponownie w Polsce! Koncerty wiolonczelisty w Krakowie i Łodzi
Muzyka popularna
Czekając na AC/DC
Muzyka popularna
Marius Neset, norweski wulkan ekspresji
Materiał Promocyjny
Razem dla Planety, czyli chemia dla zrównoważonej przyszłości