Reklama

Telewizja od Netii

Największy alternatywny operator telefonii stacjonarnej podtrzymuje plan poszerzenia wachlarza usług o telewizję IP

Publikacja: 21.01.2010 03:32

– Myślę, że wprowadzimy usługę telewizyjną w połowie roku. Opóźnienie wynika po części ze zmian w zarządzie ITI Neovision, właściciela platformy „n”, z którą mamy zamiar realizować ten projekt – powiedział „Rz” Mirosław Godlewski, prezes Netii.

Nie wykluczył, że spółka może oferować kanały innego dostawcy. Niedawno Bertrand Le Guern, prezes Canal+ Cyfrowy, operatora platformy satelitarnej Cyfra+, mówił, że może zaoferować swoją ofertę programową także innej firmie telekomunikacyjnej niż TP.

[wyimek][srodtytul]543 tysiące[/srodtytul] klientów dostępu do Internetu miała Netia na koniec 2009 r.[/wyimek]

Do końca marca firma chce się uporać z kłopotami z obsługą klientów pozyskanych dzięki dużej kampanii promocyjnej. – To, na co najczęściej skarżyli się klienci, to głównie problem z dodzwonieniem się do biura obsługi klienta. Naszym celem jest skrócenie czasu oczekiwania na odebranie połączenia na infolinii do średnio poniżej minuty. Chcielibyśmy to osiągnąć do końca marca – powiedział.

Mimo kłopotów i wyższych nakładów na obsługę klienta prezes podtrzymał, że co kwartał spółka będzie odnotowywać zysk netto i zrealizuje średnioterminowe prognozy. Według Godlewskiego nie należy spodziewać się zmiany działań firmy w segmencie biznesowym.

Reklama
Reklama

– Choć liczba klientów rekrutująca się spośród małych i średnich firm powinna urosnąć o ponad 10 proc., to – za sprawą dużego udziału korporacji w naszych przychodach – spodziewam się kilkuprocentowego wzrostu przychodów z biznesu, wynikającego przede wszystkim ze wzrostu wykorzystania usług transmisji danych – mówił. Wzrostu rentowności spodziewa się w segmencie klientów indywidualnych.

Media
Zygmunt Solorz odwołany. Cyfrowy Polsat ma nowego prezesa
Media
„Rzeczpospolita” i „The New York Times” razem w nowej ofercie subskrypcyjnej
Media
Prawnik dzieci Zygmunta Solorza o sporze o sukcesję: do ugody wystarczy dobra wola
Media
Magda Jethon: Radio Nowy Świat powstało z marzenia, a dziś to stabilna firma
Media
Donald Trump: Mamy nabywcę dla TikToka. Na sprzedaż musi zgodzić się Pekin
Reklama
Reklama