- Ponieważ to KRRiT jest organem, który zgodnie z prawem telekomunikacyjnym określa warunki uczestnictwa w konkursie w zakresie zawartości programowej, UKE zobowiązane jest zamieścić treść zapisów zaproponowanych przez KRRiT - organ regulacyjny w obszarze mediów - w treści dokumentacji konkursowej, którą poddaje pod konsultacje społeczne – podał Urząd Komunikacji Elektronicznej.
KRRiT zdecydowała o przeznaczeniu całości zasobów tego multipleksu (kanałów TV o szerokości 7 MHz z zakresu 174 – 230 MHz) na programy nadawane przez TVP w jakości HD.
Programy mogą być nadawane w standardzie DVB-T lub DVB-T2, pozwolenie ma zostać wydane na 15 lat.
Żeby spełnić warunki postawione przez UKE w dokumentach, TVP musiałaby zacząć nadawać programy na siedmiu pierwszych obszarach multipleksu ósmego w 10 miesięcy od dnia otrzymania decyzji rezerwacyjnej. W dwa lata od otrzymania decyzji 95 proc. ludności Polski ma mieć możliwość odbierania sygnału multipleksu na urządzeniach stacjonarnych. Na dziesięciu obszarach w dziesięć miesięcy od otrzymania decyzji sygnał ósmego multipleksu ma też umożliwiać „odbiór przenośny wewnętrzny i zewnętrzny”. Po trzech latach ma go odbierać 95 proc. ludności.
Za samo dokonanie rezerwacji częstotliwości TVP będzie musiała zapłacić Skarbowi Państwa prawie 346 tys. zł.