Aktualizacja: 29.09.2015 17:23 Publikacja: 29.09.2015 17:23
Mathias Doepfner, prezes Axel Springer
Foto: Fotorzepa, Krzysztof Skłodowski KS Krzysztof Skłodowski
- Transakcja jest ważną częścią strategii Axel Springer zakładającej poszerzanie zasięgu globalnie oraz zdywersyfikowania oferty anglojęzycznej, a zwiększania rozwijania zaangażowania w innowacyjne dziennikarstwo cyfrowe – podał koncern. 76 mln użytkowników Business Insidera powiększy miesięczny zasięg portali Springera do 200 mln użytkowników.
Springer ma już obecnie 9 proc udziałów w BI, wiec po sfinalizowaniu transakcji jego łączne udziały sięgną 97 proc. Koncern zrealizuje przejęcie ze środków z linii kredytowych.
Problemy z aplikacjami należącymi do firmy Meta. Użytkownicy zgłaszali problemy z Facebookiem, Messengerem, Instagramem oraz Whatsappem. Po godzinie 22 większość użytkowników aplikacji Meta odzyskała dostęp do swoich kont w mediach społecznościowych.
Kurs akcji Cyfrowego Polsatu spadał we wtorek po tekstach o nieznanej do tej pory decyzji sądu w Liechtensteinie.
Kurs akcji Cyfrowego Polsatu spada nawet o ponad 7 proc. po tym, jak Onet.pl oraz Wyborcza.pl opublikowały teksty o nieznanej do tej pory decyzji sądu w Liechtensteinie.
Omnicom i Interpublic, numer trzy i cztery w świecie reklamy połączą siły w transakcji wartej ponad 13 mld dol. Obiecują właścicielom setki milionów dolarów oszczędności.
Bank zachęca rodziców do wprowadzenia swoich dzieci w świat finansów. W prezencie można otrzymać 200 zł dla dziecka oraz voucher na 100 zł dla siebie.
Grupa Polsat-Interia czwarty raz w 2024 roku zajęła pierwsze miejsce wśród polskich wydawców internetowych pod względem liczby odwiedzających – wynika z badania Mediapanel.
W liście do pracowników koncernu Axel Springer Mathias Döpfner, dyrektor generalny koncernu przyznał, że dziennikarzom grozi zastąpienie przez systemy sztucznej inteligencji, takie jak ChatGPT - informuje "The Guardian".
„Tego typu publikacje prowadzą wprost do zahamowania procesu szczepień, a tym samym narażają szeroką grupę społeczną na utratę zdrowia, a być może i życia” - napisał Adam Niedzielski w liście do Marka Dekana, prezesa zarządu Ringier Axel Springer. Minister zdrowia nawiązał w ten sposób do sobotniego wydania dziennika „Fakt”.
"Wiadomości" 10 lutego obejrzało 4 568 185 osób - co oznaczało 34,97 proc. udziału programu w widowni telewizyjnej. Dzień później, gdy swoje serwisy informacyjne zaczęły nadawać TVN i Polsat, liczba widzów "Wiadomości" spadła do 2 371 208.
"Zwracamy się o zatrzymanie prac nad ustawą. Dzisiaj wiele w tej sprawie zależy od Pana i kierowanej przez Pana partii" - piszą w liście do wicepremiera Jarosława Gowina politycy ugrupowań tworzących Koalicję Obywatelską.
Pierwsza refleksja to taka, że konsekwentnie w Porozumieniu jesteśmy przeciwko zwiększaniu opodatkowania. - mówił w TVN24 prof. Wojciech Maksymowicz, poseł Porozumienia, pytany o protest mediów ws. propozycji podatku od reklam.
TVP 1 i TVP 2 miały 10 lutego nieco ponad 1,5 razy więcej widzów niż tydzień i dwa tygodnie wcześniej - wynika z danych instytut Nielsen Audience Measurement.
Wiele prywatnych mediów przestało nadawać w Polsce w środę, publikując hasła w rodzaju "Tu zazwyczaj był wasz ulubiony program", w proteście przeciwko propozycji opodatkowania wpływów uzyskiwanych przez media z reklam, które - według protestujących - zagrażają niezależności i różnorodności na rynku mediów - pisze Reuters.
Zwracamy się w sprawie zapowiadanego nowego, dodatkowego obciążenia mediów działających na polskim rynku, myląco nazywanego „składką”, wprowadzaną pod pretekstem Covid-19. Jest to po prostu haracz, uderzający w polskiego widza, słuchacza, czytelnika i internautę, a także polskie produkcje, kulturę, rozrywkę, sport oraz media.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas