Powieść historyczna i sensacyjna "Przez czerwony step" jest kontynuacją wydanej dwa lata temu książki pt. "Przez czerwoną granicę". Jej akcja rozpoczyna się na Ukrainie, niedaleko od sowiecko-polskiej granicy.

W 1935 roku Stalin zdecydował o likwidacji tak zwanej Radzieckiej Marchlewszczyzny, polskiego rejonu autonomicznego w Ukraińskiej SRR. Mieszkający w niej Polacy, wbrew nadziejom komunistów, nie chcieli kołchozów, nie garnęli się do partii bolszewickiej, nie zrezygnowali ze swej wiary. I dlatego też stali się pierwszym w ZSRR "narodem ukaranym".

Wkrótce potem rozpoczęły się masowe wywózki do Kazachstanu. Bohater książki, młody Polak żyjący w sowieckim państwie, trafia do rodzinnej miejscowości, którą otaczają żołnierze NKWD. On, jego rodzice i znajomi dowiadują się, że muszą natychmiast opuścić ziemie, zamieszkałe przez ich przodków od setek lat.

Czy nasz bohater będzie wywieziony wraz z innymi? Czy uda mu się przechytrzyć NKWD, sowieckie tajne służby, które oplotły cały kraj siecią swych agentów? Co stanie się z jego rodziną?

[link=http://www.facebook.com/pages/Przez-czerwona-granice/124331916151?ref=ts ]Profil książki na Facebooku[/link]

[i]Spotkanie z autorem w najbliższą sobotę - 15 maja, na targach książki w PKiN - stoisko LTW, między 15.30 i 17.30.[/i]