Zobaczyć będzie tu można niepokazywany dotąd rękopis Jana Pawła II: brulion dramatu Karola Wojtyły "Brat naszego Boga" ze zbiorów archiwum Kurii Metropolitalnej w Krakowie i rękopis ze zbiorów Archiwum Krakowskiej Kapituły Katedralnej, fotografie z czasów, gdy był kapłanem i biskupem (ze zbiorów archiwum kurii i Archiwum Artystycznego i Biblioteki Teatru im. Juliusza Słowackiego) i niepublikowany wiersz. Ten ostatni został znaleziony wśród dokumentów pozostawionych przez Wojtyłę w Krakowie, gdy został papieżem.
„Brat naszego Boga” to trzyaktowy dramat, nad którym Karol Wojtyła pracował sześć lat - od 1944 do 1950 r. Jego bohaterem jest brat Adam Chmielowski - malarz, założyciel zgromadzenia albertynów, późniejszy święty.
W ramach krakowskiej ekspozycji zaprezentowany zostanie życiorys Adama Chmielowskiego i jego fotografie, a także fotokopie obrazów autorstwa Brata Alberta ze zbiorów: Zgromadzenia Braci Albertynów Posługujących Ubogim, Zgromadzenia Sióstr Albertynek Posługujących Ubogim, Muzeum Narodowego w Krakowie i Muzeum Narodowego w Warszawie.
Częścią wystawy będzie prezentacja multimedialna i projekcja filmu: "Brat naszego Boga" w reż. Krzysztofa Zanussiego. Zwiedzający zobaczą także stolik, przy którym Wojtyła pisał, mieszkając w Pałacu Arcybiskupów Krakowskich.
Wystawę można oglądać do 31 marca 2011 r. codziennie od 10.00 do 16.00.