Lekarze chcą się szczepić, ale się nie zapisują

To nieprawda, że nie chcemy się szczepić. Ozdrowieńcy zostawiają miejsce tym, którzy jeszcze nie chorowali – przekonują lekarze.

Aktualizacja: 31.12.2020 06:22 Publikacja: 30.12.2020 18:36

Lekarze chcą się szczepić, ale się nie zapisują

Foto: Fotorzepa, Jakub Czermiński

14 tys. osób, głównie pracowników medycznych, zostało zaszczepionych na Covid-19. To dane z wtorku wieczorem, ale ponieważ w tym dniu zaszczepiono ponad 7 tys., resort spodziewa się wręcz geometrycznego wzrostu liczby zaszczepionych. – Dotychczas na szczepienia w grupie „0" zapisało się 450 tys. z szacowanego przez nas miliona osób. Dlatego zapisy na te szczepienia przedłużyliśmy do 14 stycznia – mówi rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Dane ze szpitali nie są optymistyczne – przed świętami w wielu miejscach kraju liczba zgłoszeń do szczepień nie przekraczała 50 proc. personelu. – To jednak się zmienia – przekonuje dr Łukasz Jankowski, prezes Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie. – Początkowo mieliśmy dużo pytań o zasadność i bezpieczeństwo szczepień, zarówno od lekarzy, jak i pielęgniarek. Teraz jednak widzimy gremialną chęć szczepienia, a na korytarzach szpitalnych słyszę od kolegów i koleżanek, że nie mogą się doczekać na swoją kolej – dodaje.

Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Leki i terapie
Jak zapewnić dostęp do leków i wyrobów medycznych?
Leki i terapie
Nowe pozycje na liście leków refundowanych. Aż 41 cząsteczko-wskazań
Leki i terapie
Walka z wczesnym rakiem piersi potrzebuje nowych terapii
Leki i terapie
Donald Trump obwinia Europę o wysokie ceny leków w USA
Materiał Promocyjny
Bank Pekao nagrodzony w konkursie The Drum Awards for Marketing EMEA za działania w Fortnite
Leki i terapie
Kto powinien skutecznie zadbać o bezpieczeństwo lekowe Polski