[srodtytul]Strefa Artystyczna - Polska/Tbilisi[/srodtytul]
Jedna z organizatorek festiwalu, polska fotografka od lat mieszkająca w Tbilisi, zamiast zajmować się logistyką, sięgnęła po aparat fotograficzny. Zrobiła zdjęcia, za które otrzymała drugą nagrodę w konkursie World Press Photo, można je ogladać w ramach Strefy Artystycznej w klubie 33a w Vake Park.
Protestem przeciwko wojnie będzie spektakl „Arka” legendarnego Teatru Ósmego Dnia na Placu Rewolucji Róż. Z kolei symbolem łączenia kultur ma być wspólna akcja trzech uznanych polskich teatrów alternatywnych (Akademia Ruchu, Komuna Otwock, Klinika Lalek) i gruzińskiego Modzraobis Teatri, która na jedno popołudnie zamieni centrum miasta w kolorowy, poetycki świat - ogromnych lalek, ognia, tańca i muzyki.
Organizatorzy przygotowali też pokazy polskich filmów (m.in. Miś, Seksmisja, oraz happeningi, które mają wciągnąć przechodniów do kulturalnej interakcji.
Finałowym wydarzeniem festiwalu będzie wspólny koncert Niaza Diasamidze i 33a z polskim artystą senegalskiego pochodzenia – Mamadou Dioufem oraz występ góralsko-hiphopowej kapeli Psio Crew, którą wspomagać będzie gruziński folkowy chór Chveneburebi.