Największą imprezą, zarówno pod względem atrakcji, jak i rozmachu geograficznego, jest Przystanek Niepodległość. Organizowany po raz piąty przez Muzeum Historii Polski trwa od poniedziałku, ale najbardziej widoczny będzie w czwartek. Wówczas zabytkowe tramwaje i autobusy „ogórki“ ruszą przez miejsca związane z wydarzeniami roku 1920. Otworzą się drzwi Reduty Banku Polskiego, gdzie w specjalnie zbudowanym labiryncie odbędzie się gra edukacyjna „Drogi do wolności”.
[wyimek][link=http://www.rp.pl/temat/561943-Zeby-Polska---.html] Czytaj specjalny dodatek[/link][/wyimek]
– Przybliżymy realia życia pod zaborami. W labiryncie gracze napotkają postaci historyczne. Choćby carskiego urzędnika, którego będą musieli nakłonić do wydania odpowiedniego dokumentu – opowiada Marek Stremecki z MHP.
W namiocie na pl. Teatralnym przez cały dzień będą emitowane dokumenty z okresu odzyskania niepodległości, będzie eksponowana przedwojenna literatura dziecięca i młodzieżowa, a na koniec zagra zespół Raz Dwa Trzy.
[link=http://www.zyciewarszawy.pl/artykul/27,532251_Wolnosc--muzyka--niepodleglosc.html]Czytaj więcej w Życiu Warszawy[/link]