Dominika Węcławek

Winylowe gniazdo

Bocian Records wydaje niełatwą i unikatową muzykę na mało popularnym dziś nośniku: płycie winylowej. Krążki cieszą się wielkim wzięciem i trafiają do najdalszych zakątków świata.

Panie w natarciu

Tak kobiecego roku jeszcze na polskim rynku komiksowym nie było. Ale choć płeć piękna była na językach środowiska, to pośród pięciu najlepszych autorów nadal dominują panowie. To się może jednak wkrótce zmienić.

Pretekst do rysowania

Ma słabość do klimatów mrocznych, trochę strasznych, a trochę fantastycznych.

Obrazki z wariatkowa

„Moja terapia" to komiksowa opowieść osnuta na wspomnieniach Sławomira Gołaszewskiego, jednej z najważniejszych postaci polskiej kontrkultury lat 80., współpracownika zespołów Izrael i Armia.

Szaleństwo i zbrodnia

Wojtek Grabek, czyli alternatywna poznańska wersja człowieka orkiestry, swoim debiutanckim „8" przekonał, że łączenie gry na skrzypcach z muzyką elektroniczną nie musi prowadzić ani w kierunku zbytniego patosu, ani też jarmarcznej tandety.

Dyskoteka dla odważnych

Wskrzesili modę na cekiny, pióra i lateks. I przede wszystkim – na klasyczne disco, którym 40 lat temu błyszczały nowojorskie kluby. Tuż przed polskim koncertem Hercules and Love Affair rozmawiamy z szefem projektu, Andym Butlerem.

Drapieżność, brud i wokalny spokój

Natalia Fiedorczuk portretuje intymność. Zarówno w wydanym albumie fotograficznym, jak i na premierowej płycie "On Being Sane in Insane Places".

Z przewodnikiem po mieście

Aż 26 wycieczek po Warszawie w ciągu dwóch dni dawno nie było. Po Żoliborzu, Pradze, szlakiem Korczaka, socrealu czy Osią Saską

Jak za­do­wo­lić

A jed­nak krze­seł­ka Sta­dio­nu Na­ro­do­we­go po Eu­ro 2012 nie po­ro­sną mchem. We wrze­śniu za­gra­ją tam gwiaz­dy z Cold­play.

Historia w małych obrazkach

Wyjątkowe opowieści kreślone przez wyjątkowe autorki – to sedno komiksowej antologii poświęconej Żydom z międzywojennej Warszawy. „Złote pszczoły" traktują m.in. o snach cadyka, mistrzach architektury i zagubionych dzieciach