lubi występować w Polsce, ma tu wiernych słuchaczy, jest u nas częstym gościem. Większość z jego koncertów odbyła się w cyklu Era Jazzu. Gościliśmy go już solo, z legendarnym triem: Meola/McLaughlin/DeLucia, grającego muzykę Astora Piazzolli, z orkiestrą Agnieszki Duczmal, jego własną grupą World Sinfonia. Teraz będzie promował najnowszy album „Pursuit of Radical Rhapsody", a towarzyszyć mu będą: gitarzysta Kevin Seddiki, akordeonista Fausto Beccalossi i perkusista Peter Kaszas. Obecność akordeonisty zdradza fascynacje Di Meoli world music, a szczególnie tango nuevo Astora Piazzolli. Obaj muzycy skomponowali niegdyś razem utwór „Verano Reflections".
Młodego gitarzystę odkrył Chick Corea i w 1974 roku zaprosił do współpracy w grupie Return To Forever. To dzięki albumowi „No Mystery" Al Di Meola zdobył pierwszą w swej karierze nagrodę Grammy. Już dwa lata później nagrał własną płytę „Land of the Midnight Sun", pierwszy z jego bestsellerowych albumów, które rozeszły się w liczbie sześciu milionów egzemplarzy. Di Meola był też współautorem gitarowej płyty wszech czasów „Friday Night in San Francisco" nagranej z Johnem McLaughlinem i Paco De Lucią.
Zafascynowany muzyką latynoską, arabską i afrykańską założył zespół World Sinfonia. Nagrał albumy z intrygującymi interpretacjami kompozycji Astora Piazzolli m.in. „Meola Plays Piazzolla", a towarzyszył mu argentyński bandoneonista Dino Saluzzi. Ten projekt usłyszeliśmy w Polsce w ramach Ery Jazzu.
Do najciekawszych płyt w dorobku Di Meoli należy „Winter Nights" nagrana z grającym na bandurze ukraińskim artystą Romanem Hrynkivem i brazylijskim gitarzystą Hernanem Romero. Natomiast „Consequence of Chaos" przeniósł słuchaczy do początków kariery gitarzysty — zelektryfikowanych brzmień fusion. To one dały mu ogromną popularność już na początku kariery.