Będzie to wydarzenie towarzyszące wystawie "Architektura Polski niepodległej".

Przywykliśmy myśleć, że wielkomiejskość dzisiejszej Warszawy kreowana jest chaotycznie przez pojedyncze, nie powiązane ze sobą działania. Jednak czy poszukując wzorców urbanistycznego ładu lub marząc o spójnym programie architektoniczno-funkcjonalnym stolicy, rzeczywiście powinniśmy odwoływać się do dwudziestolecia międzywojennego jako okresu ostatnich, wielkich, pozytywnie ocenianych idei, zmieniających oblicza miast i społeczeństw? Z zaproszonymi gośćmi rozmawiać będziemy o trudnościach i perspektywach wdrażania idei w przestrzeni miejskiej. Czy czeka nas jej stopniowe odhumanizowanie, a jeśli nie - kto i w jaki sposób może wziąć za nią odpowiedzialność?

Do udziału w panelu zostali zaproszeni:

- Grzegorz Buczek, urbanista

- Helena Wawrzeniuk, autorka projektu Plant na Ochocie

- Ludwika Ignatowicz, Stowarzyszenie Odblokuj

- Patryk D. Zaremba, Forum Rozwoju Warszawy

Moderator: Aleksandra Stępień, prezes stowarzyszenia "Miasto Moje A w Nim"

Panel odbędzie się w poniedziałek (24.09), początek godz. 18.00, w Muzeum Niepodległości, Al. Solidarności 62.

Muzeum Niepodległości, Warszawa, Al. Solidarności 62

Informacje o wszystkich imprezach w Muzeum Niepodległości - muzeumniepodleglosci.art.pl

i na Facebooku