Tajwańska publiczność zobaczy ponad trzydzieści polskich filmów. Znalazły się wśród nich kultowe dzieła klasyczne w odrestaurowanych kopiach: „Amator" Krzysztofa Kieślowskiego, „Nóż w wodzie" Romana Polańskiego czy „Popiół i diament" Andrzeja Wajdy. Będą oczywiście także najnowsze filmy, święcące triumfy na międzynarodowych festiwalach: „Ida" Pawła Pawlikowskiego, „Papusza" Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauze i „Chce się żyć" Maciej Pieprzycy.
W sekcji „City in Focus: Warsaw" pokazane będą retrospektywy Wojciecha Smarzowskiego i animacji Piotra Dumały oraz najnowszy film Lecha Majewskiego „Psie Pole". Poza tym, do sekcji głównej festiwalu – International New Talent Competition – zakwalifikowały się „Małe stłuczki" Aleksandry Gowin i Ireneusza Grzyba. Jak mówią, ich film opowiada o tym „czy daje się z miłości wybronić za pomocą małej stłuczki, czy też, gdy w grę wchodzą prawdziwe emocje, musi się ona skończyć karambolem".
Aleksandra Gowin i Ireneusz Grzyb pojadą do Taipei. Na spotkaniach z publicznością Polskę reprezentować będą również Anna Kazejak, reżyserka pokazywanej na festiwalu „Obietnicy" oraz Arkadiusz Jakubik, należący do stałej ekipy aktorskiej Wojciecha Smarzowskiego.
- O tym, że w tym roku sekcja City in Fokus poświęcona jest Polsce, zdecydowała tajwańska publiczność – mówił Marcin Jacoby, manager projektu Azja w Instytucie Adama Mickiewicza na zorganizowanej przez IAM konferencji prasowej. – Program przygotowaliśmy wspólnie organizatorami festiwalu, którzy ostatecznie zadecydowali o repertuarze – podkreślił.