„Fuga” Agnieszki Smoczyńskiej bez nagrody, ale z bardzo dobrymi recenzjami

Główną nagrodę Grand Prix Nespresso w Tygodniu Krytyki dostał w tym roku film „Diamantino” Gabriela Abrantesa i Daniela Schmidta. Ale warto pamiętać, że samo zakwalifikowanie się do tej wymagającej i prestiżowej sekcji jest sukcesem, który staje się udziałem tylko siedmiu reżyserów-fabularzystów. A w tym roku była wśród nich Agnieszka Smoczyńska, która pokazała film intrygujący i tajemniczy „Fuga”.

Aktualizacja: 16.05.2018 23:32 Publikacja: 16.05.2018 23:27

„Fuga” Agnieszki Smoczyńskiej bez nagrody, ale z bardzo dobrymi recenzjami

Foto: YouTube

Fuga dysocjacyjna to jednostka chorobowa. Zaburzenie psychiczne wynikające z długotrwałego, silnego stresu. Utrata pamięci połączona z możliwością stworzenia przez mózg innej osobowości, całkowicie odmiennej od dotychczasowej. Bohaterka „Fugi”, świetnie zagrana przez Gabrielę Muskałę, wyłania się jakby znikąd. Z mroku. Ona sama nie wie, kim jest. Po dwóch latach, w Warszawie, żyje już  nowym życiem. Ma na imię Alicja, ale automatycznie podpisując dokumenty kreśli literki „KS”. Po programie, w którym poszukuje się zaginionych i bliskich osób z amnezją, okaże się, że to nie przypadek. Naprawdę nazywa się Kinga Słowik. Pochodzi z małej miejscowości, ma męża i kilkuletniego synka.

Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Kultura
Noc Muzeów 2025. W Krakowie już w piątek, w innych miastach tradycyjnie w sobotę
Kultura
„Nie pytaj o Polskę": wystawa o polskiej mentalności inspirowana polskimi szlagierami
Kultura
Złote Lwy i nagrody Biennale Architektury w Wenecji
Kultura
Muzeum Polin: Powojenne traumy i dylematy ocalałych z Zagłady
Kultura
Jeff Koons, Niki de Saint Phalle, Modigliani na TOP CHARITY Art w Wilanowie