W imprezie wezmą udział artyści z jedenastu krajów. Ksiądz Waldemar Sondka, pomysłodawca, organizator i duchowy kierownik imprezy motto: „piękno jest jednym z komponentów świata” zaczerpnął z wiersza Czesława Miłosza „Piękna pani”. – Bez piękna świat staje nijaki i nie chce nam się żyć – mówi ksiądz Sondka. – W świecie nienawiści, który ostatnimi czasy nas otacza, proponujemy spotkać się w przestrzeni błogosławionej, w której w innym świetle postrzegamy osoby o innych poglądach.

W Łodzi posłuchać będzie można muzyki w rytmach, polsko-karaibskich: Maleo Raggae Rockers Darka Malejonka (17 listopada) i góralskich: Jan Karpiel-Bułecka ze słowackim zespołem Ponitram (18 listopada). Jazzowo zagra Paweł Kaczmarczyk Audiofeeling Band z Krakowa (15 listopada), No Limit (20 listopada), a klasycznie Bacha na skrzypcach Veronika Schreiber-Kadłubkiewicz (13 listopada).

Z wydarzeń scenicznymi najważniejszymi będą: „Don Kichot uleczony” Teatru Witkacego (8 listopada) i „D'Eux Sens” francuskiego baletu Companie La Baraka (15 listopada). Gospodarze „Teatr Logos”, przy kościele środowisk twórczych zaprezentują dwie ostatnie premiery: „Noc ciemna zmysłów” Bogusława Kierca (7 listopada)i „Miłość według Iredyńskiego” Marka Kasprzyka (14 listopada).

Festiwal uzupełniają wystawy, malarska: „Droga krzyżowa” Stanisława Rodzińskiego w galerii Europejskiego Centrum Kultury Logos czy fotograficzna „Wojciech Kilar – obecna obecność. Jasnogórskie ścieżki kompozytora Zdzisława Sowińskiego w Łódzkim Domu Kultury.

Imprezę w dniach 7 - 21 zobaczy co najmniej 15 tysięcy widzów, dla których przygotowano bezpłatne zaproszenia. Spektakle, wystawy, koncerty odbędą się w łódzkich kościołach, teatrach i muzeach.

Wejściówki rozdawane będą od najbliższej soboty (godz. 10-18), ale dobrym obyczajem organizatorów jest wpuszczanie na imprezy tylu osób ile zdoła się zmieścić w teatrze czy kościele.

[ramka]Adres strony internetowej festiwalu [link=http://www.fkch.wlodzi.com]www.fkch.wlodzi.com [/link][/ramka]