W tej rywalizacji jesteśmy najlepsi. Prawie 1200 prac artystów z 50 krajów napłynęło na zorganizowany przez Muzeum Karykatury konkurs na rysunek satyryczny z okazji Euro 2012. W piłce rysowanej okazaliśmy się znacznie lepsi niż w kopanej, decyzją jury Grand Prix otrzymał Polak Krzysztof Grzondziel, wyprzedzając twórców z Austrii, Ukrainy i Wlk. Brytanii. Pokonkursową wystawę można oglądać w Muzeum Karykatury, a wybór prac eksponowanych jest także w galerii plenerowej Stołecznej Estrady przy Barbakanie. W sobotę w godz. 13-15 będzie można też spotkać się tu z rysownikami – Jackiem Frankowskim, Dariuszem Łabędzkim czy Sergiuszem Kaszkowskim i podpatrzyć, jak powstają karykatury.
Muzeum Karykatury, ul. Kozia 11, czynne wtorki – niedziele, godz. 10 – 18, czwartki, godz. 12 – 20, wystawa do 16 września, ekspozycja plenerowa przy Barbakanie do 2 lipca
Kolacja z kobietą samotną. Aktor, reżyser i założyciel Teatru Konsekwentnego Adam Sajnuk opowiada o kobietach w spektaklu „Gra", który przygotował według własnego scenariusza. To sceny z życia kobiet niezbyt szczęśliwych i samotnych nawet wtedy, kiedy podczas proszonej kolacji mają jednego mężczyznę po lewej, innego po prawej stronie. Pierwszy zagaduje, drugi jest nieosiągalny, lepszy. Czy Sajnuk poprzestaje tylko na obserwacjach, czy też daje rady, jak spowodować odmianę w życiu? Może odpowiedź na to pytanie przyniesie sam spektakl.
Teatr Konsekwentny, Koneser, ul. Ząbkowska 27/31, premiera sobota (23.06), spektakle piątek i niedziela (22. i 24.06), godz. 20, bilety 35 – 60 zł
Wesele przy muzyce Mozarta. Na Festiwalu Mozartowskim w Warszawskiej Operze Kameralnej nie wolno przegapić arcydzieła, jakim jest „Wesele Figara". Dzieło wręcz olśniewa bogactwem arii, które weszły do kanonu operowych „evergreenów", a akcja pełna komediowych sytuacji i zaskakujących niespodzianek od ponad 200 lat bawi widzów na całym świecie. W tytułowego Figara wcieli się Andrzej Klimczak.