Aktualizacja: 26.02.2015 08:11 Publikacja: 25.02.2015 23:01
Stanisław Łyżwiński po rozpoczęciu procesuw 2009 r.
Foto: Fotorzepa, Marian Zubrzycki
Przed Sądem Rejonowym w Tomaszowie Mazowieckim toczy się proces karny w sprawie wyłudzeń z sejmowej kasy dokonanych przez byłego wiceszefa Samoobrony Stanisława Łyżwińskiego. Kilka dni temu do sądu wpłynęła opinia biegłych lekarzy odnośnie do jego stanu zdrowia.
– Sędzia jest w trakcie podejmowania decyzji w związku z przyszłością tego postępowania – mówi prezes sądu w Tomaszowie Mazowieckim Jacek Gmaj. Nie ukrywa, że najprawdopodobniej zostanie ono zawieszone, bo zdaniem biegłych były poseł jest niezdolny do uczestnictwa w postępowaniu. W październiku ubiegłego roku podobną decyzję wydał badający seksaferę Sąd Apelacyjny w Łodzi.
Zdaniem śledczych Łyżwiński wyłudził na szkodę Kancelarii Sejmu ponad 170 tys. zł. Kancelaria stara się odzyskać tę kwotę z odsetkami. Pieniądze przeznaczone na biuro poselskie Łyżwiński miał przelewać na konto syna oraz przeznaczyć na zakup nieruchomości rolnej.
Proces ruszył w 2009 r. Gmaj relacjonuje, że sąd wyznaczał terminy rozpraw, które się nie odbywały, bo oskarżony przedstawiał zwolnienia lekarskie. Z większym powodzeniem toczyła się sprawa przed sądem w Piotrkowie Trybunalskim w sprawie seksafery. W sierpniu 2007 roku będący jeszcze posłem Łyżwiński został aresztowany, a prokuratura postawiła mu siedem zarzutów, m.in. oferowania byłej szefowej swojego biura poselskiego Anecie Krawczyk pracy za seks, nakłaniania jej do aborcji, żądania usług seksualnych od innych kobiet, a także podżegania do porwania byłego wspólnika.
Od 5 kwietnia ruszą jednodniowe szkolenia wojskowe dla chętnych w ramach programu „Trenuj z wojskiem”. Jednak premier Donald Tusk stawia przed armią bardziej poważne zadania, mają zwiększyć liczbę osób naprawdę przygotowanych do walki.
XXX Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej zapowiadają się imponująco! W dniach 14 - 16 marca 2025 Targi Kielce znów staną się areną prezentacji najnowszych maszyn, środków produkcji i światowych rozwiązań, które usprawnią i unowocześnią prace gospodarzy. Na stronie agrotech.pl trwa sprzedaż biletów.
Muzeum Kultury Łemkowskiej w Zyndranowej na Podkarpaciu zamknęło się dla zwiedzających. Powodem są problemy finansowe, w tym małe dofinansowanie z MSWiA.
Jarosław Pytlak, dyrektor Zespołu Szkół STO na warszawskim Bemowie i gość najnowszego podcastu „Szkoła na nowo” będzie współpracował z Rafałem Brzoską przy deregulacji prawa oświatowego – dowiedziała się „Rzeczpospolita”.
Rola Bałtyku jest kluczowa w kontekście transformacji europejskiego sektora energii. Akwen doskonale nadaje się do rozwoju morskiej energetyki wiatrowej, sprzyja też rozwojowi innych technologii niskoemisyjnych, w tym odnawialnego wodoru.
Kierowany przez Karola Nawrockiego Instytut Pamięci Narodowej współorganizował imprezę, której patronem medialnym był jawnie neofaszystowski portal – dowiedziała się „Rzeczpospolita”. – Nie odpowiadamy za dobór patronów medialnych – twierdzi IPN, jednak to nie pierwszy taki przypadek.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
W wieku 66 lat zmarła Barbara Skrzypek, długoletnia współpracownica prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.
„Czy Pani/Pana zdaniem Donald Trump jest w stanie doprowadzić do sprawiedliwego pokoju na Ukrainie?” - takie pytanie zadaliśmy w sondażu SW Research dla rp.pl.
Prezydent USA Donald Trump przekazał w sobotę, że „nakazał siłom zbrojnym Stanów Zjednoczonych rozpoczęcie zdecydowanej i potężnej akcji wojskowej przeciwko terrorystom Huti w Jemenie”.
Niemcy planują wielkie wydatki na obronę na długie lata. Ale nie da się wykluczyć, że jak armia się wzmocni, to kanclerzem czy ministrem obrony będzie polityk z prorosyjskiej i nacjonalistycznej AfD. Taka wizja może niepokoić sąsiadów Niemiec.
Dziesiątki tysięcy Serbów z całego kraju bierze udział w antyrządowej manifestacji w Belgradzie. Podczas sobotniego protestu ucierpiały co najmniej trzy osoby – w tłum demonstrujących wjechał bowiem rozpędzony samochód.
Być może największą niewiadomą, która ukształtuje wynik Sławomira Mentzena jest to, ilu jego fanów pójdzie zagłosować 18 maja.
Edwarda Pasewicza, gdy był bezrobotny, szefowie dyskontów nie chcieli zatrudnić, widząc w CV, że to pisarz, a Ministerstwo Kultury odmówiło stypendium - uratowała społeczna zbiórka. W tle jest brak ustawy o statusie artysty. Prace trwają już dekadę.
Ministerstwo Cyfryzacji ogłosiło, iż w ostatnim czasie łączna liczba użytkowników aplikacji mObywatel przekroczyła dziewięć milionów. Jednocześnie poinformowano o pracach nad 15 nowymi funkcjami, które wzbogacą aplikację.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas