„Dwanaście razy na podium" - pisze „Rzeczpospolita" i przypomina, że zajęliśmy w klasyfikacji medalowej mistrzostw Europy szóste miejsce, a w niedzielę naszą gwiazdą był maratończyk Yared Shegumo. To Etiopczyk, który 15 lat temu poprosił o azyl w Polsce i dziś zdobywa dla nas medale.
„12 medali wywalczonych przez Polaków na mistrzostwach Europy to najlepszy wynik od 48 lat" - pisze na pierwszej stronie „Gazeta Wyborcza". To prawda, ale trzeba pamiętać, że pół wieku temu prestiż mistrzostw Europy był o wiele większy niż dziś, bo nie było wówczas mistrzostw świata. Wtedy byliśmy prawdziwą potęgą, dziś można tylko powiedzieć, że robimy postępy, jest nadzieja i nie musimy już żyć wspomnieniami. „Polska The Times" na pierwszej stronie pyta: „Czy rodzi się nowy wunderteam?". Ciekawe ilu z jej czytelników wie, co to było, a chodzi też o lekkoatletykę. Ci, którzy nie wiedzą, powinni przeczytać.
Najdalej idzie, co zrozumiale, „Przegląd Sportowy, piszący po prostu, że „Polska to potęga". Jedynym dziennikiem bez lekkoatletyki na pierwszej stronie jest „Dziennik Gazeta Prawna". Tu najważniejsza jest obrona kraju w czasach, gdy na Ukrainie trwa krwawy konflikt. Polskie władze zamierzają zwiększyć wydatki na wojsko - twierdzi gazeta. Rząd ma już pracować nad nową ustawą.
Drugi czołówkowy temat „Gazety Wyborczej" to „Kłamstwa homofobów" i polemika z hasłem, które pojawiło się na plakatach w polskich miastach: „31 procent lesbijek i 25 procent pederastów gwałci wychowywane dzieci".
Na stronach „Biznes, ludzie, pieniądze" w „GW" bardzo ciekawy raport „Bogaci leczą trądzik, biedni umierają bez pomocy" z którego wynika, że bieda odstrasza farmakologiczny biznes i w krajach biednych ludzie umierają na choroby, które bogaci leczą bez problemów. Nienowe, ale przypominać warto.