Brytyjczycy wyszkolą Ukraińców do walk na Krymie? Dmitrij Miedwiediew pisze o III wojnie światowej

Dmitrij Miedwiediew na swoim kanale w serwisie Telegram kreśli wizję III wojny światowej, a rosyjscy blogerzy wojskowi - nie przedstawiając dowodów - twierdzą, że Brytyjczycy są gotowi wyszkolić ukraińskich żołnierzy do walk na Krymie - pisze think tank z USA, Instytut Studiów nad Wojną, w swojej najnowszej analizie.

Publikacja: 02.10.2023 05:59

Ukraińscy żołnierze

Ukraińscy żołnierze

Foto: Sztab Generalny armii Ukrainy

Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 586

Miedwiediew na swoim kanale w serwisie Telegram pisze, że "liczba idiotów na czele państw NATO rośnie".

Dmitrij Miedwiediew pisze o "głupcach i kretynach" z Zachodu

Następnie były prezydent Rosji, obecnie zastępca sekretarza Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej, określa mianem "świeżo upieczonego kretyna" nowego brytyjskiego ministra obrony, Granta Shappsa. I dodaje, że ten "zdecydował się przenieść angielskie szkolenie ukraińskich żołnierzy na terytorium samej Ukrainy".

"Tak jest, uczyńcie swoich instruktorów (wojskowych) legalnymi celami dla naszych Sił Zbrojnych. Wiedząc doskonale, że zostaną bezlitośnie zniszczeni. I już nie jako najemnicy, ale dokładnie jako brytyjscy specjaliści z NATO" - podkreśla Miedwiediew.

Były prezydent Rosji pisze też, że "kolejny głupiec - szefowa niemieckiej komisji obrony, z niewymawialnym nazwiskiem (Marie-Agnes Strack-Zimmermann - red.) - wzywa do natychmiastowego przekazania pocisków Taurus Chochołobandyterce, tak aby reżim kijowski mógł atakować rosyjskie terytorium i osłabić zaopatrzenie naszej armii'. "Mówią, ze to zgodne z prawem międzynarodowym. Cóż, w tym wypadku ataki na niemieckie fabryki produkujące te pociski będą czynione zgodnie z prawem międzynarodowym" - ostrzega Miedwiediew.

Czytaj więcej

Oficjalnie: W Polsce będą stacjonować brytyjskie myśliwce Typhoon

"Ci idioci aktywnie pchają nas w stronę III wojny światowej" - podsumowuje.

ISW pisze, że słowa Miedwiediewa są reakcją na wywiad, jakiego minister Shapps udzielił "Telegraphowi". Shapps mówi w nim, że rozmawiał z "dowódcami armii" o przeniesieniu "szkolenia i produkcji" sprzętu wojskowego na Ukrainę.

Tymczasem premier Rishi Sunak, doprecyzowując tę wypowiedź stwierdził, że Brytyjczycy mogą w przyszłości szkolić żołnierzy na Ukrainie, ale dodał, iż Wielka Brytania "nie wyśle żołnierzy, by walczyli w 'obecnym konflikcie'".

Think tank: Paranoja rosyjskich blogerów wojskowych

ISW pisze też, że rosyjscy blogerzy wojskowi wyrażają "bezpodstawną paranoję" w kwestii ostatnich wypowiedzi brytyjskich polityków "stwierdzając bezpodstawnie, że Wielka Brytania zamierza szkolić ukraińskich żołnierzy do przyszłych operacji na Krymie".

"Wypowiedzi blogerów wojskowych są prawdopodobnie częścią rosyjskiej operacji informacyjnej, która ma na celu przedstawienie zachodniej pomocy wojskowej i wsparcia dla Ukrainy jako eskalacji".

Miedwiediew na swoim kanale w serwisie Telegram pisze, że "liczba idiotów na czele państw NATO rośnie".

Dmitrij Miedwiediew pisze o "głupcach i kretynach" z Zachodu

Pozostało 93% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Konflikty zbrojne
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 880
Konflikty zbrojne
Ukraina mówi o rozmowach z Rosją. Negocjować może sam Putin
Konflikty zbrojne
Nie żyje Alex Dancyg. Historyk z polskim obywatelstwem był zakładnikiem Hamasu
Konflikty zbrojne
Ukraina zaatakowała jedyną rosyjską rafinerię na wybrzeżu Morza Czarnego
Materiał Promocyjny
Mała Księgowość: sprawdzone rozwiązanie dla małych i średnich przedsiębiorców
Konflikty zbrojne
Jak może wyglądać atak Chin? Tajwan rozpoczął ćwiczenia