Rosyjski propagandzista sugeruje atak atomowy na Wielką Brytanię

"Wypróbowałbym (torpedy) Posejdon obecnie. Na Anglii" - mówi na antenie rosyjskiej telewizji państwowej Michaił Sołowjow, rosyjski propagandzista.

Publikacja: 26.05.2023 14:05

Rosyjski okręt na Morzu Barentsa

Rosyjski okręt na Morzu Barentsa

Foto: PAP/Newscom

Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 457

Torpedy Posejdon to broń, która - zdaniem Rosjan - może wywołać "atomowe tsunami". Torpedy te są w stanie przenosić głowice atomowe o sile do 100 megaton.

Torpeda ma posiadać napęd atomowy, który pozwala jej rozwinąć prędkość do 100 węzłów i zapewnia jej niemal nieograniczony zasięg.

- Nie sugeruję, że powinniśmy zatopić małą wyspę. Niewielka głowica mogłaby wystarczyć, aby zniszczyć grupę bojową lotniskowca - mówił Sołowjow w programie emitowanym przez rosyjską telewizję państwową.

Czytaj więcej

Atak rakietowy na placówkę medyczną w Dnieprze. Są ofiary, wielu rannych

- Najważniejsze jest, aby nie mieli wątpliwości, że jesteśmy gotowi użyć broni atomowej - stwierdził też, gdy jeden z gości programu zasugerował, że celem mógłby być lotniskowiec USA USS Gerald Ford, który wpłynął na Morze Północne.

Sołowjow stwierdził też, że nie martwiłby się, gdyby Rosja zatopiła okręt przewożący czołgi (dla Ukrainy).

Musimy zmiażdżyć ich atomówkami

Michaił Sołowjow, rosyjski propagandzista

Zdaniem prokremlowskiego propagandzisty dziś USA są pewne, że Rosja nie użyje broni atomowej. Dlatego, jego zdaniem, sekretarz stanu USA, Antony Blinken, przekonał Joe Bidena, by "dać zielone światło na dostawy F-16" Ukrainie. - Powiedział, że Rosja nic nie zrobi - stwierdził Sołowjow.

- A więc musimy zmiażdżyć ich atomówkami - dodał. - I patrzeć jak wątpliwości znikają z ich bezczelnych, pyzatych twarzy - mówił.

Sołowjow przekonywał też, że Zachód nie byłby w stanie odpowiedzieć na taki atak, ale - gdy opracuje broń hipersoniczną i będzie w stanie uderzyć pierwszy z użyciem atomu - "zrobi to natychmiast". 

Konflikty zbrojne
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 468
Konflikty zbrojne
Katastrofa na Dnieprze
Konflikty zbrojne
Brytyjski wywiad bada zawalenie się tamy na Ukrainie
Konflikty zbrojne
Powódź zatopiła zoo w Nowej Kachowce. Zginęło 300 zwierząt
Konflikty zbrojne
Wysadzenie tamy na Dnieprze. Powódź i kontrofensywa
Konflikty zbrojne
Ukraińskie wojsko twierdzi, że powódź zatopiła rosyjskie oddziały