Rzecznik Downing Street powiedział, że obaj przywódcy zgodzili się co do zwiększenia wsparcia dla Ukrainy ze strony przywódców zachodnich, ale premier Wielkiej Brytanii ostrzegł prezydenta Francji przed wynegocjowaniem porozumienia z Putinem.

Johnson i Liz Truss, minister spraw zagranicznych, uważają, że jakakolwiek umowa zawarta teraz wiązałaby się z oddaniem terytorium Ukrainy na rzecz Putina.

Czytaj więcej

Boris Johnson: Musimy wspierać Ukrainę, ale bądźmy szczerzy co do konsekwencji

Premier podkreślił w rozmowie z Macronem, że jakakolwiek próba rozwiązania konfliktu w chwili obecnej, spowoduje jedynie "trwałą niestabilność" i da Putinowi "licencję na manipulowanie w nieskończoność zarówno suwerennymi państwami, jak i międzynarodowymi rynkami".

Obydwaj przywódcy zgodzili się kontynuować i wzmocnić ścisłą współpracę między Wielką Brytanią i Francją w obszarach obejmujących obronność i bezpieczeństwo

Prezydentowi Francji zarzuca się zbyt małe wsparcie dla Ukrainy i utrzymywanie otwartego dialogu z Putinem podczas jego inwazji na Ukrainie.

Czytaj więcej

Ujawniono treść rozmowy Macrona z Putinem. „Nie wiem, gdzie twój prawnik uczył się prawa”

Pałac Elizejski zaprzeczył, jakoby Francja liczyła na zmniejszenie poparcia dla Ukrainy lub negocjowanie układu z Rosją, ale Emmanuel Macron chwalił się, że na rozmowach z Putinem spędził 100 godzin.