Reklama
Rozwiń
Reklama

Gwałtownie spada sprzedaż komputerów w Rosji

O jedną trzecią mniej wydali Rosjanie na stacjonarne komputery i laptopy w pierwszym kwartale tego roku. Sprzedaż spada coraz szybciej. Rosjanie oszczędzają na sprzęcie.

Publikacja: 24.04.2023 14:03

Gwałtownie spada sprzedaż komputerów w Rosji

Foto: AFP

Sprzedaż laptopów w Rosji w ujęciu ilościowym za pierwszy kwartał 2023 roku zmniejszyła się o 20 proc., do 812 tys. Jeżeli chodzi o poszczególnych producentów to HP sprzedał o 74 proc. mniej, Acer o 62 proc., Asus o 67 proc., Dell o 75 proc., Apple o 34 proc. - informuje Kommersant.

Największy wzrost sprzedaży wykazały chińskie urządzenia, takie jak Haier - wzrost o 23 proc., ThundeRobot - ponad 100 proc., Chuwi - ponad 100 proc. i tajwański Gigabyte - wzrost o 42 proc.

Pozostało jeszcze 81% artykułu

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Handel
Skandal wokół Shein. Francuski rząd zapowiada działania regulacyjne
Materiał Promocyjny
Aneta Grzegorzewska, Gedeon Richter: Leki generyczne też mogą być innowacyjne
Handel
Kazachstan staje do wyścigu o metale ziem rzadkich. Złoże jak połowa zasobów Chin
Handel
Spór UE i USA o oliwki. WTO potrzebowała sześciu lat na decyzję
Handel
Pierwsza taka promocja na Orlenie. Od kiedy i o ile będzie taniej?
Materiał Promocyjny
Osiedle Zdrój – zielona inwestycja w sercu Milanówka i… Polski
Handel
Smyk Holding odwołał publiczną ofertę akcji. Nie wyklucza kolejnego podejścia
Reklama
Reklama