Shoper dostarczający rozwiązania dla e-commerce zanotował narastająco po trzech kwartałach wzrost przychodów o 65 proc. zgodnie z opublikowanymi pod koniec października wstępnymi wynikami. Firma podaje, że przychody przewyższają już o 6,4 mln zł, czyli 14 proc. wynik z całego 2020 r. EBITDA skorygowana wzrosła 38 proc. do 22,7 mln zł. Za 12 ostatnich miesięcy zakończonych we wrześniu 2021 r., sprzedaż sklepów na platformie Shoper wyniosła 5,4 mld zł, rosnąc 56 proc. rdr.

- Stały rozwój oferty usług e-commerce skierowanych do MŚP, czyli najszybciej rosnącego segmentu na polskim rynku handlu elektronicznego, pozwala nam osiągać rekordowe wyniki finansowe – mówi Marcin Kuśmierz, prezes Shoper. - EBITDA po 9 miesiącach 2021 r. jest już wyższa o 0,2 mln zł od tej zanotowanej w roku ubiegłym, a przed nami najbardziej intensywny dla e-commerce kwartał roku, czyli Black Week i okres świąteczny - dodaje.

Shoper prowadzi szereg projektów związanych z rozszerzeniem oferty e-commerce dla małych i średnich firm. W pierwszej połowie roku zainwestował w platformę do sprzedaży wielokanałowej ErpBox, umożliwiającej m.in. sprzedaż przez polskie i zagraniczne platformy handlowe oraz integracje z systemami księgowymi i ERP. Użytkownicy platformy Shoper zyskali też dostęp do nowego systemu inteligentnych rekomendacji i usług finansowych (kup teraz, zapłać później). W III kwartale Shoper dokonał akwizycji Shoplo, trzeciego gracza pod względem liczby obsługiwanych sklepów na rynku w modelu SaaS. W wyniku przejęcia, około 4,7 tys. sklepów zostanie przeniesionych na platformę, a możliwość skorzystania z nowych usług, pozwoli im dynamicznie zwiększać swoją sprzedaż.