Aktualizacja: 13.12.2024 09:56 Publikacja: 12.10.2021 15:13
Foto: materiały prasowe
Duński koncern Lego poinformował, że będzie pracować nad usunięciem stereotypów płciowych ze swoich zabawek. Globalne badanie zlecone przez firmę wykazało bowiem, że nadal istnieją poważne problemy z nimi związane. Naukowcy wykonujący badanie odkryli, że chłopcy mniej chętnie niż dziewczynki angażowali się w pewne czynności.
Aż 71 procent badanych chłopców obawiało się wyśmiewania w razie zabawy „dziewczęcymi zabawkami”. Ten strach był podzielany przez ich rodziców.
Grupa sieci sklepów z odzieżą, obuwiem i wyposażeniem wnętrz ma plan na skokowy wzrost.
Padły pierwsze salwy w wojnie handlowej między Unią Europejską i Chinami. Pekin odpowiedział kaucjami na alkohol na nałożone przez Brukselę cła na samochody elektryczne. Czy kolejnym celem będą produkty mleczarskie?
Koszt przygotowania tradycyjnych pierogów z kapustą i grzybami wraz z barszczem przed świętami jest w Polsce o 13 proc. wyższy niż rok temu. Tylko Brytyjczycy i Australijczycy notują większy wzrost ceny. Najdroższy obiad zjedzą natomiast Hiszpanie.
W listopadzie ceny wzrosły o średnio 5,5 proc., ale wiele produktów kupowanych często właśnie na święta zdrożało aż w dwucyfrowym tempie. To nie tylko masło, ale także warzywa, owoce, kawa czy czekolada.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Sprzedawcy to tradycyjnie najbardziej zadłużona branża w Polsce, a obecnie są już pod kreską na ponad 2,4 mld zł. Koniunktura im zdecydowanie nie sprzyja, na dotychczasowe problemy i wzrost kosztów nakłada się wojna cenowa dyskontów i konkurencja e-handlu.
Wykorzystanie sztucznej inteligencji w reklamach dość szybko staje się passe – z takiego narzędzia oficjalnie zrezygnowały już m.in. Unilever, L’Oréal, H&M, czy Lego. Czy klienci i biznes odwracają się od tej technologii?
Zestawy Lego zyskują na popularności - nie tylko u klientów, ale także u złodziei w USA. Należą do najczęściej kradzionych przedmiotów w Stanach Zjednoczonych.
Większość szanujących się marek zachodnich wycofało się z Rosji po inwazji tego kraju na Ukrainę. Mimo to w sklepach nadal można kupić towary znanych producentów. Jak to możliwe?
Policja w jednym z kalifornijskich miast chroniła na zdjęciach prywatność przestępców zasłaniając ich główkami figurek Lego. Duńskiemu producentowi zabawek się to nie spodobało.
W pandemii firma miała prawdziwe żniwa, ale późniejsze lata już nie mogły dać powtórzenia takich wyników. Jednak w 2023 roku, mimo ograniczania wydatków konsumenckich i kurczącego się rynku zabawek, Lego urosło.
Lego i niemiecki producent zabawek od lat kłócą się o konkretny element konstrukcyjny. Duńska firma pilnuje restrykcyjnie swoje prawa autorskie do specjalnego kształtu klocków, który utrudnia innym kopiowanie produktów kultowej marki. Spór trafia do sądu UE.
Sąd Unii Europejskiej oddalił skargę niemieckiej firmy Delta Sport Handelskontor o unieważnienie decyzji Europejskiego Urzędu ds. Ochrony Własności Intelektualnej (EUIPO), ws. przyznania wspólnotowego wzoru przemysłowego klocka Lego.
Największy producent klocków został partnerem najlepszej tenisistki świata.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas