Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 13.06.2021 13:06 Publikacja: 13.06.2021 13:06
Foto: Bloomberg
Pomagają w tym poluzowane zasady polityki pieniężnej, na co zezwoliła Komisja Europejska podczas pandemii COVID-19. Przeszkodziła z kolei sama pandemia i zmniejszone wpływy z turystyki w 2020 roku. Ale 2021 zapowiada się jako rekordowy, a Chorwacja stała się celem urlopowym nie tylko Europejczyków, ale także turystów ze Stanów Zjednoczonych i krajów arabskich. Dzięki pieniądzom, które tam zostawią zmniejszy się dług publiczny i deficyt budżetowy.
Mija rok pracy koalicji kierowanej przez Donalda Tuska. Przedsiębiorcy liczyli na więcej, ale doceniają niektóre działania rządu. Niezmiennie domagają się wicepremiera koordynującego działania gospodarcze.
Rozczarowanie. Tak biznes i eksperci kwitują pierwszy rok rządu Donalda Tuska, choć rozumieją, że miał on pod górkę.
Polska gospodarka rośnie wolniej od oczekiwań. Inflacja, choć pójdzie w górę, nie jest postrzegana jako problem. Znacznie poważniejsze zagrożenia to m.in. sytuacja zewnętrzna. To główne wnioski z najnowszych badań Europejskiego Kongresu Finansowego.
Nie da się finansować wszystkich dziedzin po równo – twierdzi Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. I zapowiada, że trzeba wyznaczyć – ponad politycznymi podziałami – kluczowe obszary badań w polskiej nauce.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Jeszcze nigdy we współczesnej historii Rosji, państwo nie przejęło tak wiele prywatnego majątku, jak w trzecim roku wywołanej przez Putina wojny. Kreml nazywa to „nacjonalizacją”. W rzeczywistości jest to grabież prywatnych aktywów.
Od początku tego roku do końca listopada Chorwację odwiedziło 1,16 miliona Polaków. To o 7,5 procent więcej niż rok wcześniej - informuje na podstawie danych z systemu eVisitor dyrektor przedstawicielstwa Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej w Polsce Małgorzata Kowalska.
Chorwacja dzięki pięknej i różnorodnej przyrodzie, wspaniałym zabytkom, kulturze i atrakcjom oferuje niezapomniane doświadczenia przez cały rok. Magiczna przedświąteczna atmosfera zimą, aktywności na świeżym powietrzu wiosną, błogi relaks latem czy delektowanie się bogactwem smaków jesienią, to tylko niektóre z wielu interesujących propozycji na ciekawe spędzenie czasu w Chorwacji.
Słowenia, Austria i Chorwacja połączyły siły, by wspólnie promować się na rynku amerykańskim. Wsparcia finansowego w tym projekcie udziela im Europejska Komisja Podróży.
Poszukując idealnych propozycji na city break, warto zwrócić uwagę na przepiękne miejsca na mapie Chorwacji, takie jak Pula, Zadar, Split, Dubrownik czy Zagrzeb. Każde z tych miast ma swój niepowtarzalny urok, a dla korzystających z bezpośrednich połączeń lotniczych są szczególnie łatwo dostępne.
Porażka 0:1 z Chorwatami w Osijeku to najmniejszy wymiar kary, jaki mógł nas spotkać. O przygniatającej przewadze gospodarzy świadczy nie wynik, a liczba strzałów oddanych na polską bramkę: aż 23, z czego sześć celnych. Przy jednym strzale Nicoli Zalewskiego w bramkarza i jednym Roberta Lewandowskiego w poprzeczkę to jest przepaść.
Już 2 września, czyli około dwa tygodnie wcześniej niż w ubiegłym roku, chorwacki system eVisitor odnotował ponad milion turystów z Polski.
Od poniedziałku chorwackie służby walczą z pożarem, który wybuchł w okolicach Splitu po uderzeniu pioruna. Żywioł niezwykle szybko się rozprzestrzenił z powodu suchego i porywistego wiatru.
W pierwszym półroczu do Chorwacji przejechało 7,2 miliona gości, to o 6 procent więcej niż w ubiegłym roku. Aktualnie w kraju przebywa ponad 930 tysięcy turystów, wkrótce ich liczba przekroczy milion.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas