Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 27.10.2018 13:25 Publikacja: 27.10.2018 13:25
Foto: AdobeStock
Według wyliczeń UBS i PwC na całym świecie żyło w zeszłym roku 2158 miliarderów (z czego 11 proc. stanowiły kobiety). Najwięcej z nich zamieszkiwało region Azji i Pacyfiku - aż 814, z czego 475 mieszka w tzw. Wielkich Chinach (czyli ChRL, na Tajwanie, w Hongkongu i Macau) i 35 w Japonii. W obu Amerykach żyło 715 dolarowych miliarderów, w tym 585 mieszkało w USA. W Europie Zachodniej było ich 414 (z czego 54 w Wielkiej Brytanii, 123 w Niemczech, 40 we Francji, 43 we Włoszech i 36 w Szwajcarii), na Bliskim Wschodzie 52 a w Europie Środkowo-Wschodniej 163.
Mija rok pracy koalicji kierowanej przez Donalda Tuska. Przedsiębiorcy liczyli na więcej, ale doceniają niektóre działania rządu. Niezmiennie domagają się wicepremiera koordynującego działania gospodarcze.
Rozczarowanie. Tak biznes i eksperci kwitują pierwszy rok rządu Donalda Tuska, choć rozumieją, że miał on pod górkę.
Polska gospodarka rośnie wolniej od oczekiwań. Inflacja, choć pójdzie w górę, nie jest postrzegana jako problem. Znacznie poważniejsze zagrożenia to m.in. sytuacja zewnętrzna. To główne wnioski z najnowszych badań Europejskiego Kongresu Finansowego.
Nie da się finansować wszystkich dziedzin po równo – twierdzi Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. I zapowiada, że trzeba wyznaczyć – ponad politycznymi podziałami – kluczowe obszary badań w polskiej nauce.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Jeszcze nigdy we współczesnej historii Rosji, państwo nie przejęło tak wiele prywatnego majątku, jak w trzecim roku wywołanej przez Putina wojny. Kreml nazywa to „nacjonalizacją”. W rzeczywistości jest to grabież prywatnych aktywów.
Ten proces, z założycielem funduszu Archegos w roli głównej, trwał dwa miesiące i mocno elektryzował Wall Street. Zakończył się się w środę, a wyrok zostanie ogłoszony 28 października.
Szwajcaria proponuje zaostrzenie przepisów dot. najważniejszych banków w kraju, aby nie dopuścić do powtórki sytuacji z Credit Suisse, który omal nie zbankrutował. Propozycje dotyczą UBS i trzech innych banków najważniejszych dla systemu finansowego.
Uratowanie od bankructwa Credit Suisse przez UBS stworzyło nowe zagrożenia i wyzwania dla gospodarki Szwajcarii — uważa OECD.
Największy szwajcarski bank - UBS - po przejęciu Credit Suisse przygotowuje się do zwolnienia 30 proc. załogi nowej grupy. Bank przystąpił za to bez zwłoki do zatrudniania w USA zarządców dużych majątków - do obsługi amerykańskich milionerów
Każdego tygodnia setka pracowników rezygnuje z pracy w Credit Suisse w związku z niepewnością, co będzie z nim dalej po przejęciu go przez większy UBS — powiedziały Reuterowi dwie osoby.
Zysk netto szwajcarskiego banku UBS zmniejszył się w pierwszym kwartale o 52 proc. rok do roku, do 1,03 mld dolarów. Średnio oczekiwano, że wyniesie on 1,75 mld dolarów. Bank doświadczył jednak napływu pieniędzy od klientów.
Rząd Szwajcarii nakazał bankowi Credit Suisse anulować lub znacznie zmniejszyć premie dla menedżerów z trzech najwyższych stopni kierowniczych, a także zbadać, czy da się odzyskać już wypłacone bonusy.
Największy szwajcarski bank UBS musiał przejąć pogrążony w kryzysie Credit Suisse na polecenie polityków. Sporo osób martwi się teraz sytuacją konkurencyjną na szwajcarskim rynku bankowym. UBS próbuje uspokajać.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas