Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 19.03.2018 16:48 Publikacja: 19.03.2018 16:48
Foto: Fotorzepa, Dominik Pisarek
Wprawdzie poniedziałkowa sesja rozpoczęła się od zwyżek, szybko jednak do kontrataku przeszli sprzedający spychając główny indeks nad kreskę. Niestety z każda kolejną godziną było już tylko gorzej. Ostatecznie WIG20 zatrzymał się w okolicach 2250 pkt, tracąc 1,6 proc. Tak nisko indeks ten nie był notowany o blisko roku. Od styczniowego szczytu stracił już prawie 15 proc.
Krajowe indeksy poddały się negatywnym nastojom panującym na pozostałych rynkach akcji. Sprzedający mieli więcej do powiedzenia na większości europejskich giełd. warto jednak zauważyć, że negatywnie wyróżniły się giełdy z rynków wschodzących, gdzie przecena daje się najmocniej we znaki posiadaczom akcji. Najgłębiej, bo aż o ponad 3 proc., zanurkował indeks w Budapeszcie. Kontynuacja przeceny na giełdach to efekt ogólnego ochłodzenia nastrojów na rynkach finansowych w oczekiwaniu na środowy komunikat Fed, który określi ścieżkę oczekiwań odnośnie kolejnych podwyżek stóp procentowych w USA.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Indeks dużych spółek na otwarciu sesji sięgnął nowych rocznych szczytów, ale popyt raczej nie idzie za ciosem.
Odpowiedzialny biznes przechodzi kolejną ewolucję związaną z nowymi wymaganiami regulacyjnymi. Tym razem celem jest strategiczna transformacja pozwalająca na skuteczną ochronę środowiska i praw człowieka. Jak odpowiedzieć na te wyzwania?
"Unowocześnienie" indeksów, wyższe stopy zwrotu, przyciągnięcie nowych inwestorów czy też promocja polskiej gieł...
Prezydent USA Donald Trump ujawnił listy do kilkunastu państw zapowiadające, z jakimi cłami muszą się one zmierz...
Poniedziałek na GPW stał pod znakiem niewielkiej zmienności. Inwestorzy patrzą przede wszystkim na Stany Zjednoc...
W 2024 r. więcej spółek z WIG20 ograniczyło wydatki na kulturę, sport i instytucje charytatywne, niż je zwiększy...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas