Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 05.04.2018 22:09 Publikacja: 05.04.2018 21:03
Foto: Fotorzepa, Jakub Ostałowski
Amerykański S&P 500 jest już w okolicach poziomu z początku roku, znacznie więcej do odrobienia ma WIG20. Tygodnie zniżek spowodowały, że stał się jednym z najsłabszych indeksów giełdowych na świecie. Dla porównania wskaźnik ceny do zysku dla polskich blue chips spadł poniżej 13, a w przypadku indeksu rynków wschodzących przekracza 16.
Tak duży pesymizm, który zawitał ostatnio na rynki akcji, niemal zawsze zwiastował mocniejsze odbicie. – Mimo że analiza fundamentalna wskazuje na przewartościowanie, to obecny rynek byka prawdopodobnie będzie kontynuowany przez następne dwa–trzy kwartały – twierdzi Mateusz Groszek z Admiral Markets. Jego zdaniem na rynku kapitałowym nie ma problemu z płynnością, dlatego w nadchodzących tygodniach zmienność powinna się ustabilizować na niższym poziomie. – Ponadto sezonowość wspiera wzrost na giełdzie – dodaje Groszek.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Indeks dużych spółek na otwarciu sesji sięgnął nowych rocznych szczytów, ale popyt raczej nie idzie za ciosem.
Odpowiedzialny biznes przechodzi kolejną ewolucję związaną z nowymi wymaganiami regulacyjnymi. Tym razem celem jest strategiczna transformacja pozwalająca na skuteczną ochronę środowiska i praw człowieka. Jak odpowiedzieć na te wyzwania?
"Unowocześnienie" indeksów, wyższe stopy zwrotu, przyciągnięcie nowych inwestorów czy też promocja polskiej gieł...
Prezydent USA Donald Trump ujawnił listy do kilkunastu państw zapowiadające, z jakimi cłami muszą się one zmierz...
Poniedziałek na GPW stał pod znakiem niewielkiej zmienności. Inwestorzy patrzą przede wszystkim na Stany Zjednoc...
W 2024 r. więcej spółek z WIG20 ograniczyło wydatki na kulturę, sport i instytucje charytatywne, niż je zwiększy...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas