Sygnały alarmowe z rynków obligacji

Rentowności obligacji skarbowych na rynkach rozwiniętych znalazły się na najniższych poziomach od lat, gdyż traderzy obstawiają cięcie stóp przez wiodące banki centralne.

Aktualizacja: 25.03.2019 11:56 Publikacja: 25.03.2019 11:39

Sygnały alarmowe z rynków obligacji

Foto: Bloomberg

W piątek na rynku amerykańskim po raz pierwszy od 2007 roku rentowność trzymiesięcznych bonów skarbowych przewyższyła rentowność dziesięcioletnich obligacji, ponieważ inwestorzy spekulują, iż Rezerwa Federalna będzie musiała złagodzić politykę pieniężną.

Dzisiaj zareagowały na to rynki azjatyckie, gdzie podwoiły się obroty kontraktami terminowymi na amerykańskie skarbówki, rentowności dziesięcioletnich papierów japońskich znalazły się na najniższym poziomie od 2016 roku, a rekordowo niskie były one w Australii i Nowej Zelandii. .- Globalne rynki obligacji, jak również gołębio nastawione banki centralne mówią nam, że nadchodzi spowolnienie (gospodarcze-red)- wskazuje Jeffrey Halley, starszy analityk w Oanda Corp. Podkreśla, że Fed ma narzędzia by złagodzić politykę pieniężną, ale w gorszej sytuacji jest Japonia i Europa, gdzie, jego zdaniem, takiej możliwości nie ma.

Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Giełda
Dzień rekordów na GPW. WIG20 od początku roku zyskał już 30 proc.
Giełda
Na GPW znów wiosna
Giełda
Krajowy rynek w oczekiwaniu na decyzję RPP
Giełda
Ciężki początek sesji nad Wisłą
Giełda
Debiuty lekko odbiły. Ale na optymizm za wcześnie
Materiał Promocyjny
Między elastycznością a bezpieczeństwem