Aktualizacja: 10.05.2019 16:45 Publikacja: 10.05.2019 16:08
Foto: Fotorzepa, Kuba Kamiński
Zapał do kupowania akcji w kolejnych godzinach poniedziałkowego handlu nieco ostygł, co sprawiło, że krajowe indeksy roztrwoniły przewagę wypracowaną w pierwszej godzinie sesji. Wczesnym popołudniem indeks największych firm, WIG20, notowany był 0,4 proc. nad kreską.
Do większych zakupów generalnie nie zachęca ochłodzenie nastrojów wśród inwestorów handlujących na zagranicznych rynkach akcji. Wczesnym popołudniem nieznaczną przewagę na europejskich parkietach mieli kupujący, ale poranne zwyżki zostały znacząco skorygowane. Giełdy próbują odrabiać straty po solidnej czwartkowej przecenie, choć trwałość zwyżek jest wątpliwa biorąc pod uwagę brak postępów w negocjacjach handlowych między USA i Chinami. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami prezydenta Donalda Trumpa w piątek Amerykanie wprowadzili podwyżkę karnych ceł na chiński eksport. Wśród spółek z WIG20 największym powodzeniem cieszą się walory spółek wydobywczych KGHM i JSW, odrabiające straty z rozczarowujących poprzednich sesji. Do łask wkupiły się też największe banki PKO BP i Pekao, pozytywnie wyróżniając na tle całego sektora. W trakcie sesji sprzedający uaktywnili się na papierach PGE i PZU, spychając ich kursy pod kreskę. Chętnie pozbywano się też akcji LPP i Cyfrowego Polsatu. Mimo obiecującego początku sesji sprzedający zyskali przewagę w segmencie małych i średnich firm. Wczesnym popołudniem większość spółek z szerokiego rynku notowana była pod kreską.
Piątek na GPW stał pod znakiem rekordów. WIG20 ustanowił nowy rekord hossy., WIG, mWIG40 oraz sWIG80 ustanowiły...
WIG, mWIG40 oraz sWIG80 podczas czwartkowej sesji ustanowiły nowe historyczne rekordy. Na plusie, niemal przez c...
Po wczorajszych znacznych spadkach, ale i kontrze pod koniec sesji, w środę główne warszawskie indeksy rosną. Pu...
Choć na większości europejskich rynków jest dziś w miarę spokojnie, to na krajowych inwestorów najwyraźniej padł...
W pierwszym kwartale w Europie przeprowadzono więcej IPO niż rok temu. W statystykach mocno zaznaczyła się polsk...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas