Aktualizacja: 20.09.2019 17:48 Publikacja: 20.09.2019 17:33
Foto: Fotorzepa/ Grzegorz Psujek
WIG20 nagle runął i sięgnął 2165 pkt. To najniższy poziom od niemal dwóch tygodni. Pod sam koniec sesji udało się jednak odrobić kilka pkt i ostatecznie WIG20 zakończył dzień na poziomie niemal 2172 pkt., co oznaczało zniżkę o 0,91 proc. Taki kształt sesji nie powinien być większym zaskoczeniem z kilku powodów. Po pierwsze za nami trzeci piątek miesiąca, a zatem dzień rozliczania kontraktów. Wówczas zwykle pod koniec dnia zmienność mocno rośnie. Z drugiej jednak strony patrząc na wykres WIG20 aż się prosiło o zniżkę. Z mijającego tygodnia najlepszy był poniedziałek, a kolejne dni były dość męczące. Żadna ze stron nie była w stanie przeciągnąć indeksu dużych spółek wyraźniej na swoją stronę. W ostatnich dniach WIG20 zaczął się jednak poruszać w ramach trójkąta zniżkującego, z którego w poniedziałek nastąpiło wybicie dołem. Kolejnym celem dla niedźwiedzi powinien być zatem poziom 2150 pkt. Warto też pamiętać, że nad krajowym rynkiem wisi widmo wyroku TSUE w sprawie kredytów frankowych. Jak się okazało w piątek, decyzja w tej sprawie zostanie przekazana 3 października. W piątek banki mocno osłabiały WIG20, jednak najsłabsze okazały się firmy energetyczne - PGNiG i PGE, których notowania spadły o ponad 3 proc.
Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.
Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Piątek na GPW stał pod znakiem rekordów. WIG20 ustanowił nowy rekord hossy., WIG, mWIG40 oraz sWIG80 ustanowiły...
WIG, mWIG40 oraz sWIG80 podczas czwartkowej sesji ustanowiły nowe historyczne rekordy. Na plusie, niemal przez c...
Po wczorajszych znacznych spadkach, ale i kontrze pod koniec sesji, w środę główne warszawskie indeksy rosną. Pu...
Choć na większości europejskich rynków jest dziś w miarę spokojnie, to na krajowych inwestorów najwyraźniej padł...
W pierwszym kwartale w Europie przeprowadzono więcej IPO niż rok temu. W statystykach mocno zaznaczyła się polsk...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas