Ra­port zo­stał z en­tu­zja­zmem przy­ję­ty przez in­we­sto­rów, co powodowało  na­wet  po­nad 8 -proc. wzrost kur­su  przy ob­ro­tach wy­raź­nie prze­kra­cza­ją­cych dzien­ną śred­nią z ostat­nich mie­się­cy. Efek­tow­na po­pra­wa re­zul­ta­tów to skutek przede wszyst­kim sko­ko­wej po­pra­wy wy­ni­ków  han­dlu na za­sa­dzie TPA (ko­rzy­sta­nia z in­fra­struk­tu­ry in­nych pod­mio­tów) oraz za­war­tych trans­ak­cji na ryn­ku hur­to­wym.

Licz­ba od­bior­ców któ­rzy zde­cy­do­wa­li się wy­brać Du­on ja­ko al­ter­na­tyw­ne­go sprze­daw­cę ga­zu wzro­sła z 70 na ko­niec 2013 ro­ku do 400 na ko­niec czerw­ca 2014. Licz­ba od­bior­ców ener­gii elek­trycz­nej w I pół­ro­czu wzro­sła zaś o 2,5 tys. do po­zio­mu 17,5 tys.

- Spół­ka dy­na­micz­nie się roz­wi­ja dzię­ki seg­men­to­wi ob­ro­tu (hur­to­wy han­del ga­zem oraz wzrost ba­zy klien­tów TPA), cze­go wy­ra­zem by­ło pod­nie­sie­nie pro­gno­zy wy­ni­ków na ten rok – oce­nia Ka­mil Szla­ga, ana­li­tyk Tri­gon DM. Prze­ko­nu­je,że spół­ka ma po­ten­cjał do dal­szej po­pra­wy wy­ni­ków. - Du­on ma sil­ną po­zy­cje ryn­ko­wą i ko­rzyst­a na stop­nio­wej li­be­ra­li­za­cji ryn­ku ga­zu w Pol­sce, a kon­ku­ren­cja nie sta­no­wi obec­nie dla niego  za­gro­że­nia. - uważa Szlaga.