Aktualizacja: 20.01.2025 20:21 Publikacja: 06.12.2024 18:43
Foto: Fotorzepa
Krajowy rynek w minionym tygodniu sesyjnym odżył, aczkolwiek może się jeszcze okazać, że oznaki życia to tylko pozory, a to, co mieliśmy okazję obserwować w ostatnich pięciu dniach, to tylko gorączkowe drgawki.
Ubiegły tydzień minął przede wszystkim pod znakiem odreagowania banków. Solidny impuls do zwyżek przyszedł głównie w czwartek, w reakcji na wystąpienie prezesa NBP, po którym rynek był zmuszony przesunąć oczekiwania na cięcia stóp procentowych w Polsce. Analitycy mówią o sporym zaskoczeniu i nic dziwnego – do niedawna większość z nich zakładała cięcia stóp już w marcu 2025 r. W piątek banki już jednak tak nie błyszczały, a i rynek obligacji wymazał większość przeceny z poprzedniego dnia. Czyżby inwestorzy wracali do pierwotnych założeń co do polityki monetarnej? Indeks banków piątkową sesję co prawda zamknął ze zwyżką, ale daleko poniżej dziennych maksimów. Podobny układ wyrysował się na wykresie WIG20, z tym że w przypadku indeksu dużych spółek mamy ewidentnie do czynienia ze świecą spadającej gwiazdy, która wskazuje na zmianę trendu na spadkowy. Oczywiście każda formacja techniczna wymaga potwierdzenia, ale podaż ma jeszcze jeden ważny argument – piątkowy zwrot WIG20 nastąpił dokładnie w okolicach listopadowego szczytu, zatem bardziej prawdopodobne jest, że nowy tydzień rozpoczniemy na czerwono.
W Warszawie lekko optymistyczne nastroje sprzyjały zakupom akcji, dzięki czemu indeksy kontynuowały zeszłotygodniowe zwyżki.
Pierwszy całkowicie elektryczny model Suzuki został właśnie zaprezentowany w Mediolanie. Produkcja e VITARY rozpocznie się wiosną przyszłego roku, a zapewne latem zobaczymy pierwsze egzemplarze na naszych drogach.
Na warszawskiej giełdzie przeważają pozytywne nastroje, dzięki czemu indeksy kontynuują zeszłotygodniowe zwyżki.
WIG20 w tym tygodniu zyskał na wartości ponad 2 proc. i tym samym wyszedł powyżej poziomu 2300 pkt. Czy w przyszłym Donald Trump podtrzyma czy zgasi rynkowe wzrosty?
Kurs producenta gier w 2024 r. zyskał prawie 70 proc. W 2025 r. kontynuuje dobrą passę. Inwestorzy czekają na kolejne wieści w sprawie czwartej części „Wiedźmina”.
Łatwy w obsłudze, bezpieczny, uniwersalny. Taki powinien być dobry program księgowy i tym właśnie charakteryzuje się Mała Księgowość. Od wystawiania faktur, przez rozliczanie podatków i składek, po zarządzanie magazynem – wszystkie te zadania znacznie ułatwia nasz program.
Mocne zachowanie akcji Dino wspiera notowania indeksu WIG20. Rynek czeka jednak na dane dotyczące amerykańskiej inflacji.
Dobry program księgowy to podstawa funkcjonowania biura rachunkowego. Jego podstawowym zadaniem jej ułatwienie i przyspieszenie pracy księgowych. Dzięki temu, że program wykonuje podstawowe, powtarzalne zadania, profesjonaliści mogą się skupić na bardziej skomplikowanych zadaniach, lub zaoferować swoje usługi większej liczbie klientów.
WIG20 w tym tygodniu zyskał na wartości ponad 2 proc. i tym samym wyszedł powyżej poziomu 2300 pkt. Czy w przyszłym Donald Trump podtrzyma czy zgasi rynkowe wzrosty?
Mocne zachowanie akcji Dino wspiera notowania indeksu WIG20. Rynek czeka jednak na dane dotyczące amerykańskiej inflacji.
WIG20 poniedziałkową sesję zaczął z „wysokiego C”. Z każdą kolejną godziną handlu zapał kupujących jednak wyparowywał.
Znów spadki na GPW. WIG20 stracił w piątek 1,1 proc., chociaż w ciągu dnia było też gorzej. Na ostatnie osiem sesji, siedem skończył pod kreską.
Fatalna sesja na GPW. WIG20 stracił 2,6 proc. i znów był w ogonie europejskiej stawki.
WIG20 może przedłużyć spadkową serię. W "drugiej linii" znów błyszczy Tauron.
Krajowi inwestorzy wreszcie doczekali się ożywienia na giełdzie. Indeks dużych spółek przełamał dziś linię trendu spadkowego przy dość dużym obrocie.
Niemiecki DAX z nowym historycznym rekordem. Naszemu rynkowi ciążą dzisiaj spółki energetyczne.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas