Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 14.12.2024 04:50 Publikacja: 09.06.2023 15:04
Foto: Krzysztof Skłodowski
W piątek WIG oscylował w okolicach 66 tys. pkt. Do historycznego maksimum brakuje mu niespełna 14 proc. Papierkiem lakmusowym nastrojów rynkowych są transakcje insiderów, czyli osób mających dostęp do informacji poufnych. Do 30 maja 2023 r. spółki notowane na rynku głównym musiały opublikować raporty roczne za I kwartał 2023 r. Po zakończeniu tzw. okresu zamkniętego (30 dni kalendarzowych przed ogłoszeniem raportu okresowego) widać wzmożoną aktywność transakcyjną insiderów.
Krajowy rynek akcji znów osuwa się pod własnym ciężarem. Za oceanem rekord Nasdaqa, ale rośnie ryzyko korekty.
Liczbę ofert ratują firmy z NewConnect, a wartość – Żabka. W tle jednak widać dużą niemoc polskiego rynku IPO. Jaki będzie 2025 rok?
Analitycy spodziewają się w przyszłym roku ożywienia na rynku M&A, którego początkowe oznaki już dostrzegają.
Odsetek osób mających dostęp do informacji poufnych, kupujących akcje spadł w USA do poziomu najniższego od kilkunastu lat. Sprawdziliśmy, jak wygląda sytuacja na rodzimym rynku. Wnioski nie napawają optymizmem.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
W pierwszych minutach wtorkowego handlu na warszawskiej giełdzie aktywniejszą stroną byli sprzedający, co przełożyło się na korektę głównych indeksów.
Ponad półtora miliona dolarów zarobił mąż wykorzystując poufne informacje przekazywane pracodawcom przez żonę. Pracowali z domu oddaleni zaledwie 6 metrów od siebie.
Brytyjski miliarder, właściciel klubu piłkarskiego Tottenham Hotspur, Joe Lewis, został oskarżony w USA o zorganizowanie „cynicznego programu wykorzystywania informacji poufnych”. Biznesmen miał namawiać znajomych i kochanki do kupowania akcji konkretnych firm. Zarobili na tym duże pieniądze.
Nie czekaj do nowego roku, by zadbać o siebie! Poznaj proste nawyki self-care, które wprowadzą równowagę, zdrowie i energię do Twojego życia.
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) przedstawił do szerokich konsultacji społecznych projekt nowej odsłony programu priorytetowego „Czyste Powietrze”.
Konkurowanie na rynku jest naturalne i napędza rozwój. Jednak problem zaczyna się, gdy ktoś dla zbudowania swojej pozycji stosuje nieuczciwe praktyki. Wtedy państwa powinny reagować w celu ochrony firm czy nawet całych sektorów gospodarki.
Polski recyklat jest pożądany na rynku europejskim – mówi Paweł Lesiak, wiceprezes firmy Interzero.
Technologicznie nie nadążamy za innymi krajami, bo w Europie wcześniej nie nastąpiły odpowiednie inwestycje. Stąd konieczność pożyczenia i wydania dużych pieniędzy, które powinny przełożyć się na obniżkę kosztów produkcji produktów cleantech na naszym kontynencie - uważa Marcin Korolec, były minister środowiska, prezes Fundacji Promocji Pojazdów Elektrycznych oraz Instytutu Zielonej Gospodarki.
Rok ten przyniósł wyjątkową dynamikę wydarzeń w PreZero, a także w kluczowych obszarach dla branży gospodarki odpadami w Polsce.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas