Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 26.02.2018 17:32 Publikacja: 26.02.2018 17:30
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek
Mimo obiecującego początku notowań zapał do zakupów w kolejnych godzinach handlu osłabł, co sprawiło, że po południu krajowe indeksy roztrwoniły wypracowaną przewagę, a inicjatywę na rynku przejęli sprzedający ściągając główne wskaźniki pod kreskę. Dzięki mobilizacji popytu w samej końcówce WIG20 ostatecznie finiszował 0,1-proc. na plusie. Warto zauważyć, że była to kolejna z rzędu sesja, gdzie wyraźnie brakowało impulsów wzrostowych. Jednocześnie wiele do życzenia pozostawiała aktywność handlujących. Trzeba jednak mieć na uwadze, że do inwestorów nie trafiły żadne istotne wiadomości z największych gospodarek, które mogłyby wpłynąć na kierunek notowań. Krajowe indeksy poruszały się zgodnie z kierunkiem wyznaczonym przez największe zagraniczne rynki akcji, gdzie więcej do powiedzenia mieli kupujący, ale ich przewaga nie była zbyt przekonująca. Pozytywnym wyjątkiem były niektóre giełdy z rynków wschodzących. Efektowna zwyżki miały miejsce w Moskwie i Stambule.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Indeks dużych spółek na otwarciu sesji sięgnął nowych rocznych szczytów, ale popyt raczej nie idzie za ciosem.
Odpowiedzialny biznes przechodzi kolejną ewolucję związaną z nowymi wymaganiami regulacyjnymi. Tym razem celem jest strategiczna transformacja pozwalająca na skuteczną ochronę środowiska i praw człowieka. Jak odpowiedzieć na te wyzwania?
"Unowocześnienie" indeksów, wyższe stopy zwrotu, przyciągnięcie nowych inwestorów czy też promocja polskiej gieł...
Prezydent USA Donald Trump ujawnił listy do kilkunastu państw zapowiadające, z jakimi cłami muszą się one zmierz...
Poniedziałek na GPW stał pod znakiem niewielkiej zmienności. Inwestorzy patrzą przede wszystkim na Stany Zjednoc...
W 2024 r. więcej spółek z WIG20 ograniczyło wydatki na kulturę, sport i instytucje charytatywne, niż je zwiększy...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas