Aktualizacja: 12.12.2024 13:34 Publikacja: 24.11.2021 07:58
Foto: materiały prasowe
Oferta publiczna największego w Polsce bukmachera obejmuje w podstawowym wariancie 36,3 mln akcji należących do rodziny Juroszków (23,2 proc. w kapitale), a jeśli popyt dopisze pula może zostać zwiększona do 42,5 mln (27,3 proc.). Dodatkowo do 4,26 mln papierów Juroszkowie będą mogli pożyczyć menedżerowi stabilizującemu (Goldman Sachs Bank Europe SE) – tę pulę również będzie można zaoferować w IPO lub użyć w ciągu 30 dni od rozpoczęcia notowań.
Liczbę ofert ratują firmy z NewConnect, a wartość – Żabka. W tle jednak widać dużą niemoc polskiego rynku IPO. Jaki będzie 2025 rok?
Analitycy spodziewają się w przyszłym roku ożywienia na rynku M&A, którego początkowe oznaki już dostrzegają.
Odsetek osób mających dostęp do informacji poufnych, kupujących akcje spadł w USA do poziomu najniższego od kilkunastu lat. Sprawdziliśmy, jak wygląda sytuacja na rodzimym rynku. Wnioski nie napawają optymizmem.
W pierwszych minutach wtorkowego handlu na warszawskiej giełdzie aktywniejszą stroną byli sprzedający, co przełożyło się na korektę głównych indeksów.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
W porównaniu z bardzo udanym pod względem stóp zwrotu poprzednim tygodniem, w poniedziałek wyraźnie osłabł zapał do zakupów na warszawskiej giełdzie.
Przejęcie bukmachera przez Entain CEE spodziewane jest w III kwartale. Rodzina Juroszków potwierdziła, że sprzeda 70 proc. akcji.
Rodzina Juroszków ma sprzedać akcje bukmachera i zainwestować w pakiet przejmującego. Kurs zareagował z wyprzedzeniem.
Umowa z PZPN to ogromna przewaga konkurencyjna – mówi Mateusz Juroszek, prezes bukmacherskiego STS-u.
Na mistrzostwach świata w piłce ręcznej toczących się w Polsce trzy reprezentacje złamały prawo i reklamowały nielegalnych bukmacherów. Grożą im astronomiczne kary – ustaliła „Rzeczpospolita”.
Konkurowanie na rynku jest naturalne i napędza rozwój. Jednak problem zaczyna się, gdy ktoś dla zbudowania swojej pozycji stosuje nieuczciwe praktyki. Wtedy państwa powinny reagować w celu ochrony firm czy nawet całych sektorów gospodarki.
Polski recyklat jest pożądany na rynku europejskim – mówi Paweł Lesiak, wiceprezes firmy Interzero.
Technologicznie nie nadążamy za innymi krajami, bo w Europie wcześniej nie nastąpiły odpowiednie inwestycje. Stąd konieczność pożyczenia i wydania dużych pieniędzy, które powinny przełożyć się na obniżkę kosztów produkcji produktów cleantech na naszym kontynencie - uważa Marcin Korolec, były minister środowiska, prezes Fundacji Promocji Pojazdów Elektrycznych oraz Instytutu Zielonej Gospodarki.
Rok ten przyniósł wyjątkową dynamikę wydarzeń w PreZero, a także w kluczowych obszarach dla branży gospodarki odpadami w Polsce.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas