Aktualizacja: 18.01.2019 16:27 Publikacja: 18.01.2019 16:18
Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński
Po marazmie, który obserwowaliśmy na rynku w czwartek, ostatnia sesja tygodnia miała inwestorom dostarczyć więcej emocji. I faktycznie zmienność była większa niż dzień wcześniej, ale o fajerwerkach raczej trudno mówić.
WIG20 na starcie zyskał 0,7 proc. i tym samym wydawało się, że na dobre można zapomnieć o niewielkiej przecenie z czwartku. Problem w tym, że po mocnym otwarciu byki złapały zadyszkę. Skutecznie wykorzystywała to podaż, która to powoli, aczkolwiek systematycznie, zaczęła sprowadzać indeks największych spółek na niższe poziomy. W południe doszło nawet do sytuacji, w której WIG20 znalazł się pod kreską. Pojawiło się więc ryzyko, że i piątkowa sesja zakończy się spadkami. Byki nie zamierzały jednak biernie patrzeć na to co się dzieje. Po chwilowej słabości odzyskały wigor i WIG20 w drugiej części dnia znów wszedł na wzrostową ścieżkę. Inna sprawa, że i argumentów do wzrostów było sporo. Przede wszystkim optymistyczne nastroje panowały na innych europejskich rynkach. Te najbardziej rozwinięte zyskiwały nawet po ponad 1 proc. Rodzimy parkiet długo jednak pozostawał głuchy na te sygnały. Dopiero wejście do gry inwestorów w Stanach Zjednoczonych i zielony początek dnia na Wall Street przekonały graczy w Warszawie do tego, że warto kupować akcje. Ostatecznie WIG20 piątkową sesję zamknął wzrostem rzędu 0,8 proc. Jeśli jednak zestawimy to z ponad 2 - proc. wzrostem niemieckiego indeksu DAX to niedosyt i tak jednak pozostaje.
Piątek na GPW stał pod znakiem rekordów. WIG20 ustanowił nowy rekord hossy., WIG, mWIG40 oraz sWIG80 ustanowiły...
WIG, mWIG40 oraz sWIG80 podczas czwartkowej sesji ustanowiły nowe historyczne rekordy. Na plusie, niemal przez c...
Po wczorajszych znacznych spadkach, ale i kontrze pod koniec sesji, w środę główne warszawskie indeksy rosną. Pu...
Choć na większości europejskich rynków jest dziś w miarę spokojnie, to na krajowych inwestorów najwyraźniej padł...
W pierwszym kwartale w Europie przeprowadzono więcej IPO niż rok temu. W statystykach mocno zaznaczyła się polsk...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas