Aktualizacja: 16.11.2020 05:59 Publikacja: 15.11.2020 21:00
Mateusz Morawiecki, premier polskiego rządu i Victor Orban, szef węgierskiego rządu podczas ostatniego szczytu UE 24 września
Foto: POOL/AFP, Francois Lenoir
Ambasadorowie państw UE mają w poniedziałek głosować nad unijnym budżetem i mechanizmem warunkowości umożliwiającym zawieszanie funduszy w sytuacji, gdy brak praworządności zagraża interesom finansowym UE. Ten mechanizm odrzucają Węgry i Polska. W razie braku porozumienia zagrożony jest cały pakiet finansowy dla UE: blisko 1,1 bln euro w budżecie UE na lata 2021–2027 i 750 mld euro w funduszu odbudowy gospodarki po pandemii. Z obu tych źródeł Polsce przypada blisko 160 mld euro w dotacjach i preferencyjnych pożyczkach, co sprawia, że jesteśmy jednym z największych beneficjentów całego pakietu.
Rząd Polski negocjuje w Brukseli zmianę warunków Krajowego Planu Odbudowy. I chce bronić polityki spójności.
W poniedziałek Unia Europejska pozytywnie zaopiniowała wniosek Polski o płatność z Krajowego Planu Odbudowy. Wic...
W środę oraz czwartek 13 i 14 listopada br. w Hotelu Novotel Warszawa Airport odbyła się trzecia edycja konferen...
UE potrzebuje pieniędzy na wzmocnienie obronności. Zamiast nowego funduszu Bruksela proponuje na razie przesunię...
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Piotr Serafin coraz bliżej objęcia teki komisarza UE ds. budżetu. Przesłuchanie w Parlamencie Europejskim pokaza...
My jesteśmy gotowi na wszystkie scenariusze. Wprowadziliśmy wiele nowych modeli samochodów osobowych, w tym SUV-y, crossovery i auta sportowe. Mamy też pojazdy użytkowe dla wszystkich rodzajów działalności – mówi Attila Szabó, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas