Chodzi o wart 25 mln zł projekt dotyczący systemu informacji w ochronie zdrowia, za który ma odpowiadać Ministerstwo Zdrowia, a dokładnie Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia. W ramach inwestycji zaplanowano budowę pięciu tzw. systemów dziedzinowych m.in. zintegrowanego systemu monitorowania obrotu produktami leczniczymi. Projekt, do którego Bruksela dołoży 21,2 mln zł ma przyczynić się do poprawy zarządzania informacją w ochronie zdrowia. Inwestycja trafiła na podstawową listę kluczowych projektów. Jest jeszcze lista rezerwowa.
To już czwarta aktualizacja listy w tym roku. Trzy poprzednie też dotyczyły projektów informatycznych.
940 mln tyle euro przeznaczono w „Innowacyjnej gospodarce" na budowę elektronicznej administracji
W maju na listę rezerwową trafiły dwa e-projekty. Pierwszy dotyczy systemu ulg skierowanego do rodzin wielodzietnych z użyciem spersonalizowanej Karty Dużej Rodziny, za który ma odpowiadać Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Drugi projekt to portal geostatystyczny GUS.
Pierwszej aktualizacji w tym roku dokonano w styczniu, wtedy resort dodał dwa e-projekty. Pierwszy– proponowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia, to „Otwarta platforma ubezpieczeń zdrowotnych". Drugi to system elektronicznego zarządzania dokumentacją w urzędach administracji rządowej. Obie inwestycje dodano do listy podstawowej. Trafił też na nią z listy rezerwowej portal Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Ciągłe roszady pokazują, że starania o wykorzystanie wszystkich pieniędzy przeznaczonych na budowę e-administracji będą trwały do końca 2015 r.