Reklama
Rozwiń

Revolut wyceniany jak największe polskie banki

Fintech specjalizujący się w transakcjach wielowalutowych pozyskał 500 mln USD z emisji akcji serii D, co daje wycenę całej spółki na około 5,5 mld USD, czyli blisko 22 mld zł.

Aktualizacja: 25.02.2020 11:54 Publikacja: 25.02.2020 11:51

Revolut wyceniany jak największe polskie banki

Foto: Shutterstock

Instytucja finansowa, z której korzysta 10 milionów klientów na świecie, ogłosiła dziś pozyskanie 500 milionów USD finansowania serii D, co oznacza, że spółka pozyskała do tej pory na swój rozwój w sumie 836 mln USD. Liderem nowej rundy finansowania był amerykański fundusz inwestycyjny TCV, brało w niej również udział wielu dotychczasowych inwestorów.

Firma rozwija się w szybkim tempie i potrzebuje kapitału. W 2019 r. zwiększyła liczbę klientów o 169 proc., dzienną liczbę użytkowników korzystających z aplikacji o 380 proc. Pozyskany kapitał przeznaczony zostanie na dalszą poprawę doświadczeń klienta (customer experience) oraz na wzmocnienie oferty usług i produktów dla klientów indywidualnych i dla firm, na rynkach gdzie firma już dziś jest obecna. W szczególności na produkty, które zachęcą klientów do korzystania z aplikacji na co dzień. Fintech planuje uruchomienie pożyczek dla firm i klientów indywidualnych, wyjście z ofertą oprocentowanych kont oszczędnościowych poza Wielką Brytanię, poprawę jakości wsparcia i obsługi klienta, a także rozwinięcie działalności bankowej w Europie.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Finanse
Listy zastawne: klucz do tańszych kredytów mieszkaniowych?
Materiał Promocyjny
25 lat działań na rzecz zrównoważonego rozwoju
Finanse
Otwarcie na dialog, czekanie na konkretne działania
Finanse
Putin gotowy na utratę zamrożonych aktywów. Już nie chce kupować boeingów
Finanse
Donald Trump wybiera nowego szefa Fed. Kandydat musi spełniać podstawowy warunek
Finanse
Holistyczne spojrzenie na inwestora