Konferencja poruszy problemy cyfryzacji jako ważnego kierunku współpracy firm polskich i chińskich, a także kwestie finansowe i prawne w relacjach między przedsiębiorcami obu krajów. Tematem rozmów będą także problemy związane z logistyką i transportem.
W spotkaniach wezmą udział przedstawiciele chińsko-polskiej współpracy bilateralnej – sektora bankowego i finansowego, telekomunikacyjnego oraz IT, budowlanego, firm zajmujących się importem i eksportem towarów z i do Chin, przedsiębiorcy oraz inwestorzy zainteresowani rynkiem chińskim. Będą także przedstawiciele polskiego rządu i agencji rządowych.
Polski eksport do Chin wyraźnie przyspiesza: w ciągu pierwszych ośmiu miesięcy tego roku wzrósł w ujęciu rocznym o ponad ?7 proc., do ponad 1 mld euro. Ale zważywszy na rangę tego rynku, to niewiele. Z kolei wartość importu z Chin przewyższa ponaddziesięciokrotnie wartość polskiego eksportu. Skala inwestycji polskich w Chinach i chińskich w Polsce jest na razie niewielka.
Konferencja Invest in China 2014 organizowana jest przez Polsko-Chińską Radę Biznesu, Fundację Polski Kongres Gospodarczy oraz Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych.