Aktualizacja: 01.05.2025 00:13 Publikacja: 17.03.2023 03:00
Foto: Adobe Stock
Mniej więcej w połowie minionego roku banki zaczęły dosyć ostro konkurować między sobą o klientów, znacząco uatrakcyjniając swoją ofertę oszczędnościową. W efekcie w całym sektorze wartość depozytów terminowych gospodarstw domowych na koniec 2022 r. niemal podwoiła się w porównaniu z końcem 2021 r.
Nie oznacza to jednak, że Polakom aż tak mocno wzrosły dochody – tak duży przyrost na dobrze oprocentowanych kontach okupiony został spadkiem (o 13,5 proc.) wartości rachunków bieżących, które są zwykle nisko oprocentowane. A inaczej mówiąc, klienci banków chętnie przerzucali swoje pieniądze tam, gdzie dało się więcej zarobić.
26 proc. ocenia ją pozytywnie, a 28 proc. negatywnie. Tylko co piąty deklaruje, że w ostatnich trzech miesiącach...
Norweski narodowy fundusz emerytalny Statens pensjonsfond, nazywany potocznie funduszem naftowym ze względu na g...
Fundusze zdefiniowanej daty PPK w miarę swoich możliwości stabilizowały sytuację na warszawskim rynku, w czasie...
Grupa Revolut zarobiła w minionym roku 1,4 mld dolarów. Liczba klientów na świecie wzrosła o 15 mln, a w Polsce...
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Jak zagraniczny kapitał może pomóc Polsce budować drogi, porty i sieci energetyczne?
My jesteśmy gotowi na wszystkie scenariusze. Wprowadziliśmy wiele nowych modeli samochodów osobowych, w tym SUV-y, crossovery i auta sportowe. Mamy też pojazdy użytkowe dla wszystkich rodzajów działalności – mówi Attila Szabó, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas