Kobierzyce już wcześniej starały się o zagranicznego inwestora. Najpierw przegrały walkę o budowę fabryki samochodów Hyundai, następnie o budowę produkującego opony zakładu firmy Hankook. Obie inwestycje trafiły na Słowację.
Starania o LG poprzedzono starannymi przygotowaniami. W pobliże działki o powierzchni 275 hektarów doprowadzono kanalizację, w niedalekiej odległości znalazła się stacja uzdatniania wody. Inwestorowi zapewniono zwolnienie z podatku od nieruchomości na 5 lat. Podobnie jak w przypadku wcześniejszych projektów, najpoważniejszymi konkurentami dolnośląskiej lokalizacji byli Słowacy i Czesi.
Podpisanie umowy 9 września 2005 roku było efektem blisko 8-miesięcznych negocjacji. Budowa fabryki zaczęła się w pierwszej połowie 2006 roku, w rok później ruszyła produkcja. Początkowo zakład miał wytwarzać 3 mln modułów telewizyjnych rocznie. Planowano, że do 2011 roku firma zainwestuje w niego łącznie 429 mln euro, a zdolności produkcyjne zwiększą się do 11 mln urządzeń.
Inwestycja w Kobierzycach była pierwszym zakładem koncernu LG Philips w Europie i elementem strategii zakładającej osiągnięcie na kontynencie pozycji lidera w branży. W 2005 roku, według DisplaySearch, firmy badawczej rynku TFT-LCD, Europa była już największym na świecie rynkiem telewizorów z ekranem LCD, wyprzedzając Japonię i Amerykę Północną. LG Philips, informując o wyborze Polski, zasugerował, że mógłby w przyszłości nakłonić swych koreańskich poddostawców do wybudowania w środkowej części Europy kolejnych zakładów produkcyjnych.
W listopadzie podpisano warte ponad 290 mln euro umowy na budowę w Kobierzycach kolejnych 6 fabryk: Heesung Electronics Poland – fabryki podzespołów do produkcji elementów do LCD; LG Innotek Poland i Dong Yang Electronics – fabryki elementów do LCD; LG Chem Poland – fabryki paneli polaryzujących; Ohsung Display Poland – fabryki podzespołów do ekranów LCD oraz Lucky SMT Poland – fabryki obwodów drukowanych. Produkcja telewizorów zaczęła się szybko rozrastać. Pod Wrocławiem ekrany LCD zaczęła wytwarzać Toshiba, w Nowej Soli ruszyła produkcja telewizorów koncernu Funai. Moduły LCD produkował także pod Toruniem Sharp, a w Mławie swoją fabrykę powiększył LG Electronics.