Jak powiedział zastępca dyrektora mieleckiego oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu Mariusz Kawa, do strefy włączone będzie prawie 83 ha położonych w Rzeszowie i gminie Głogów Małopolski (jest to Park Naukowo-Technologiczny Rzeszów–Dworzysko) oraz ponad 27 ha w gminie Rejowiec Fabryczny (woj. lubelskie).
„Sądzę, że szczególnie interesujące dla inwestorów będą tereny w Rzeszowie i okolicach, które są położone niedaleko autostrady A4, drogi ekspresowej S19 i magistrali kolejowej E30 Niemcy - Polska – Ukraina" - wskazał.
Również podstrefa w Rejowcu Fabrycznym, zdaniem Kawy, będzie atrakcyjna dla przedsiębiorców - szczególnie tych z Ukrainy. „Widzimy coraz większą ich aktywność i chęć ulokowania u nas swoich firm" - powiedział.
Według wyliczeń ARP na nowych terenach w najbliższych 10 latach powstanie ponad 5,7 tys. miejsc pracy, a nakłady inwestycyjne wyniosą prawie 1,5 mld zł. Pierwsi inwestorzy powinni pojawić się w ciągu dwóch lat. W ocenie Kawy będą to przede wszystkim firmy z branży lotniczej i motoryzacyjnej czyli tych, które są już obecne w mieleckiej SSE.
Park Naukowo-Technologiczny Rzeszów–Dworzysko, który będzie włączony do mieleckiej SSE, leży na terenie Rzeszowa i gminy Głogów Małopolski, właścicielem tych terenów jest powiat rzeszowski. W lipcu zakończyło się uzbrajanie ok. 60 ha tego terenu, kolejne ok. 25 ha będzie uzbrojonych w przyszłym roku.